Uzkrājums bērna nākotnei

Solis lielajā dzīvē - cik izmaksā studenta ikdiena?

Studiju laikā jaunieši iztiek ar vidēji 200 eiro mēnesī*, taču piektā daļa no studentiem uzskata, ka viņu mēneša budžetam vajadzētu būt lielākam par 500 eiro. Studentu gaidas par budžeta apmēru studiju laikā ievērojami atšķiras. Palīdzi savam bērnam studēt, laikus parūpējoties par uzkrājuma veidošanu.

Sāc krāt sava bērna nākotnei jau tagad un izmanto šādas priekšrocības:

 • Garantētā summa līguma termiņa beigās - bērns saņems uzkrāto naudu neatkarīgi no situācijas finanšu tirgos. Lasīt vairāk
 • Nodokļu atvieglojumi - iespēja katru gadu no valsts saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu. Lasīt vairāk
 • Finansiālā drošība - veidojot uzkrājumu, tiek apdrošināta līgumslēdzēja dzīvība. Lasīt vairāk

* Swedbank iedzīvotāju aptauja veikta 2017. gada jūlijā sadarbībā ar Snapshots, aptaujājot 400 esošo un topošo studentu vecumā līdz 24 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Līgumu var noslēgt līdz bērna 18., 19., 20. vai 21. dzimšanas dienai. Minimālais līguma termiņš ir 5 gadi. Tajā pašā laikā, ja apdrošināšanas līguma darbības termiņš ir mazāks nekā 10 gadi, atbilstoši likumam “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” IIN atmaksu no veiktajām apdrošināšanas iemaksām par šo apdrošināšanas līgumu nevarēsiet saņemt.

Līgumslēdzējs var būt bērna māmiņa vai tētis, kā arī citas personas - krustvecāki, tantes un onkuļi.

Prognožu kalkulators

Bērna vecums pašlaik
Bērna vecums līguma termiņa beigās
Aprēķināt
 • Lūdzam ņemt vērā, ka šajā prognožu kalkulatorā izmantoti nosacījumi un metodoloģija (plānotā iemaksa, uzkrājuma perioda izvēle, Uzkrājuma ienesīguma prognozes un to scenāriji) , kas būtiski atšķiras no komplektētu privāto ieguldījumu un apdrošināšanas ieguldījumu produktu (PRIIP) pamatinformācijas dokumentu tehnisko standartu nosacījumos minētās Uzkrājuma ienesīguma prognozes aprēķinu metodoloģijas.
 • Pieņemot lēmumu par produkta izvēli aicinām izmantot par pamatu aprēķinu prognozes rezultātus, kas norādīti Jūsu izvēlēta produkta Klientiem pamatinformācijas dokumenta iedaļā “Kādi ir riski, un ko es varētu iegūt?”, Darbības rezultātu scenāriju tabulā.

Vai zināji, ka?

Studentu tēriņu TOP 5: 62% - maksa par dzīvesvietu; 48% - studiju maksa par iegūstamo izglītību; 45% - ikmēneša izdevumi par pārtiku; 37% - transporta izmaksas; 17% - apģērbs un apavi.

 • Termiņam atbilstoša ieguldījumu stratēģija
  Uzkrājumā iemaksāto naudu profesionāli un ar atbildību, rūpējoties par jums, pārvalda Swedbank profesionāļu komanda, kas līdzekļu izvietošanas izvēlē ņem vērā, cik laika atlicis līdz līguma termiņa beigām. Lasīt vairāk
 • Vienkāršs maksājumu process
  Apdrošināšanas prēmiju maksājumi tiek veikti automātiski reizi mēnesī no klienta norādītā konta. Turklāt papildus regulārajiem maksājumiem uzkrājumā jebkurā laikā var veikt arī vienreizējas iemaksas. To var izdarīt jebkura persona, kas vēlas piedalīties bērna uzkrājuma veidošanā.
 • Ērta uzkrājuma kontrole internetbankā
  Jebkurā laikā varat ērti sekot līdzi uzkrājumam savā internetbankā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt izmaiņas līgumā.

Padomi par uzkrājumu bērna nākotnei

Kā iemācīt bērnam krāt naudu?

Uzzināt vairāk

Trīs meitu mamma: "Nožēloju, ka nav uzkrāta nauda vecākajai meitai…"

Uzzināt vairāk

Uzkrājumi palīdz realizēt mērķus

Uzzināt vairāk

Citas iespējas