Par budžeta plānotāju

Bezmaksas palīgs internetbankā naudas lietu sakārtošanai

Budžeta plānotājs piedāvā jums iespēju ne tikai sekot līdzi savu izdevumu sadalījumam, bet arī noteikt savu vēlamo izdevumu apjomu jeb limitu. Tas brīdinās, ja kādā kategorijā tuvosieties noteiktajam apjomam un izcels, kur izdevumi jau pārsnieguši plānoto.

Ar budžeta plānotāju jūs precīzi zināsiet, cik daudz tērējat pārtikai, apģērbam, transportam vai izklaidei.

 • Iespēja pārredzēt un plānot kopīgu ģimenes budžetu.
 • Palīgs savu mērķu sasniegšanai.
 • Budžeta plānotājs arī mobilajā vidē.
 • Jūsu izdevumi automātiski tiks sadalīti grupās
  Jūsu veiktos maksājumus ar karti vai internetbankā budžeta plānotājs pats ierindos kādā no 12 izdevumu grupām. Jūs iegūsiet pārskatāmu savu tēriņu sadalījumu un precīzi zināsiet, cik daudz jūs tērējat, piemēram, pārtikai, apģērbam un atpūtai.
 • Veidojiet individuālus izdevumu grupēšanas noteikumus
  Jebkuram darījumam jūs varat mainīt grupu, kā arī veidot savus izdevumu grupēšanas noteikumus. Piemēram, izdevumus par apģērba iegādi pārtikas lielveikalā viegli varēsiet pievienot izdevumu grupai "Apģērbs", kā arī turpmāk noteikt, ka pirkumi šajā lielveikalā attiecināmi uz apģērba, nevis pārtikas izdevumu grupu.
 • Sadaliet pirkuma čeka summu dažādās izdevumu grupās
  Gadījumā, ja pārtiku, apģērbu un sporta preces būsiet iegādājies vienuviet, varēsiet viegli sadalīt pirkuma čeka kopsummu dažādās izdevumu grupās.
 • Nosakiet limitu saviem izdevumiem
  Katrai izdevumu grupai un apakšgrupai jūs varat noteikt savu vēlamo limitu. Piemēram, ja, jūsuprāt, optimāls budžets apģērba iegādei mēnesī ir 100 EUR, tad šādu summu arī norādiet kā limitu izdevumu grupai "Apģērbs".
 • Saņemiet budžeta pārskatu un paziņojumus par savu limitu ievērošanu
  Ja būsiet noteicis konkrētu limitu saviem izdevumiem, budžeta plānotājs brīdinās par izdevumu grupu, kur tēriņi tuvojas plānotajam apjomam, kā arī izcels tās grupas, kurās tēriņi pārsnieguši plānoto.
 • Budžeta plānotāja aktivizēšana
  Lai sāktu lietot budžeta plānotāju, aktivizējiet pakalpojumu. Izvēlieties kontus, kurus turpmāk izmantosiet budžeta analīzei. Nosakiet izdevumu grupu limitus un izveidojiet savus individuālos izdevumu grupēšanas noteikumus.
  Ja līdz šim esat lietojis Naudas plānotāju, tad, aktivizējot budžeta plānotāju, jūs varēsiet izvēlēties, kurai no jaunajām izdevumu grupām pievienot konkrēto izmaksu tipu.
 • Uzstādījumu maiņa
  Jūs jebkurā brīdī varēsiet pievienot un mainīt savus limitus, noteikt un veikt korekcijas izdevumu grupēšanas nosacījumos, kā arī pievienot kontus budžeta plānotājam.

Ieteikumi budžeta plānošanai

Lai saprastu, kas īsti notiek ar jūsu finansēm, ir svarīgi apzināties ne tikai savus ienākumus, bet arī izdevumus, un to ir vienkāršāk izdarīt, ja savus līdzekļus koncentrējat vienā bankā.

Esam izveidojuši ieteikumus, kam sekojot, veiksmīgi varēsiet pārvaldīt savu naudu un būt droši, ka kontrolējat savas finanses.

 • Izvērtējiet savu personisko budžetu

  Kam ik mēnesi tiek tērētas vislielākās summas? Atrodiet tās pozīcijas, kurās jūs tērējat pārāk daudz un mēģiniet izvērtēt, cik šie izdevumi ir pamatoti un nepieciešami.
 • Prognozējiet savus tēriņus

  Zināt, ka konkrētos datumos būs jāmaksā par apdrošināšanu, auto jāiziet tehniskā apskate, mammai būs apaļa jubileja? Neļaujiet plānotajiem tēriņiem jūs pārsteigt - tāpat jau būs arī neplānotie.
 • Izvēlieties mērķi, kam gribat sakrāt

  Varat izvēlēties dažāda veida krājkontus, pie kam noformējot regulāro maksājumu, konkrētā datumā krāšanai atvēlētā summa tiks pārskaitīta automātiski. Šādi var tikt pie kārotā, pat krājot salīdzinoši nelielas summas.
 • Krājiet regulāri

  Varat izvēlēties dažāda veida krājkontus, pie kam noformējot regulāro maksājumu, konkrētā datumā krāšanai atvēlētā summa tiks pārskaitīta automātiski. Šādi var tikt pie kārotā, pat krājot salīdzinoši nelielas summas.
 • Esiet neatlaidīgi

  Var gadīties, ka sasniegt mērķi izdosies ne ar pirmo reizi, taču svarīgi ir nepadoties un mēģināt atkal. Iespējams, nākamreiz jāizvēlas reālāks mērķis vai jāatvēl tam cits laika termiņš.
 • Izvērtējiet ģimenes izdevumus

  Nereti lieli mūsu tēriņi ir kopīgo ģimenes vajadzību un mērķu piepildīšanai - mājokļa izdevumiem, auto maksājumiem vai citiem. Cik iespējams, skatieties uz visiem ienākumiem un izdevumiem ģimenes budžeta kontekstā.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku.