Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Pensija

Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība

Lielākais pensiju 2. un 3. līmeņa pārvaldnieks Latvijā*. Saviem klientiem piedāvājam:

 • Pensiju plānus ar ieguldījumiem visā pasaulē un arī Latvijā;
 • Iespēju jebkurā brīdī sekot pensiju plānu darbības rezultātiem un ieguldījumu sarakstiem;
 • Ilggadēju pieredzi līdzekļu pārvaldīšanā.

* Swedbank ieguldījumu pārvaldes pensiju plānu dalībnieku skaits uz 2021. gada beigām sasniedza 736 201, pārvaldāmo aktīvu apjoms bija 2,48 miljardi eiro.

Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība ir pieredzējis pārvaldnieks ar ilgtermiņa stratēģiju, kas piedāvā pensiju 2. un 3. līmeņa plānus pensiju uzkrājumu veidošanai.

Līdzekļu pārvaldīšanā mēs sadarbojamies ar vienu no lielākajām līdzekļu pārvaldības sabiedrībām Ziemeļvalstu reģionā – Swedbank Grupas uzņēmumu "Swedbank Robur Fonder" AB, kas darbojas kopš 1967. gada. Tādējādi mums ir pieeja ļoti plašam sadarbības partneru lokam, kas nozīmē arī zemākas izmaksas mūsu klientiem.

Pensiju 2. un 3. līmeņa līdzekļu pārvaldīšanā mēs izmantojam "Swedbank Robur Fonder" ilggadējo pieredzi starptautiskajos tirgos, apvienojot to ar mūsu vietējā tirgus zināšanām un redzējumu. Vietējo investīciju jomā strādājam kopā ar mūsu kolēģiem Baltijas valstīs.

Ar mērķi palielināt pensiju kapitāla atdevi ieguldīšanas procesā izmantojam aktīvo pārvaldīšanas pieeju. Tādā veidā spējam ātri reaģēt uz izmaiņām finanšu tirgos, palielinot vai samazinot ieguldījumus svārstīgākajos vērtspapīros.

Mēs esam apvienojuši gan tiešās investīcijas rūpīgi atlasītos uzņēmumos un valdību vērtspapīros, gan indeksfondos un to risinājumos, turklāt aktīvi ieguldām arī Latvijas un Baltijas uzņēmumos ar augstu izaugsmes potenciālu, kā arī nekustamajā īpašumā.

Lai arī mūsu ieguldījumu stratēģija ir lielāko daļu no mūsu pārvaldītajiem pensiju līdzekļiem uzturēt globāli diversificētus, tādējādi iegūstot no pasaules finanšu tirgus darbības un izaugsmes un samazinot kādai vienai valstij vai reģionam raksturīgos riskus, mēs saglabājam fokusu un aktivitāti arī vietējā Baltijas tirgū.

Ieguvumi no ieguldījumiem Latvijā un Baltijā:

 • Veicina jaunu un inovatīvu uzņēmumu rašanos;
 • Sekmē mazo un vidējo uzņēmumu attīstību;
 • Atgriež līdzekļus vietējā ekonomikā.

Mēs redzam šeit pievienoto vērtību mūsu klientiem ilgtermiņā, vienlaikus atbalstot arī Latvijas ekonomiku.

Pašlaik Latvijā esam vieni no aktīvākajiem un ar vienu no lielākajām pieredzēm alternatīvo ieguldījumu jomā. Proti, tie ir ieguldījumi stabilā nekustamajā īpašumā un riska kapitālā – inovatīvos un biržā netirgotos uzņēmumos. Tāpat daļa no mūsu ieguldījumiem ir veikti vietējo uzņēmumu akcijās un obligācijās.

"Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS komandu Latvijā veido 7 cilvēki. Kopā ar Swedbank Robur komandu Zviedrijā un ieguldījumu pārvalžu sabiedrību Igaunijā un Lietuvā mēs esam vairāk nekā 250 darbinieki, tai skaitā 55 portfeļu pārvaldnieki un analītiķi. Visu četru valstu profesionāļi aktīvi iesaistās līdzekļu pārvaldīšanā, lai nodrošinātu iespējami lielāku pensiju uzkrājuma pieaugumu mūsu klientiem.

Pēteris Stepiņš

 • Ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības ekonomikā Latvijas Universitātē.
 • 2007.–2009. gadā papildinājis zināšanas un ieguvis kvalificēta finanšu analītiķa jeb CFA kvalifikāciju.
 • Darba gaitas "Swedbank" AS sācis 2006. gadā kā analītiķis.
 • 2007. gadā sācis darbu līdzekļu pārvaldīšanas jomā.
 • Kopš 2015. gada vada "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS.

Oskars Briedis

 • Ieguvis maģistra grādu vadībzinātnē Latvijas Universitātē, kā arī kvalificēta finanšu analītiķa jeb CFA kvalifikāciju.
 • 2002. gadā bijis Valsts Kases pensiju 2. līmeņa plāna līdzekļu pārvaldnieks.
 • 2004. gadā sācis darba gaitas "Swedbank" AS kā individuālo ieguldījumu portfeļu pārvaldnieks.
 • Vēlāk kļuvis par Ieguldījumu pārvaldes nodaļas vadītāju un Individuālās apkalpošanas daļas investīciju jomas vadītāju.
 • Kopš 2018. gada jūlija ir "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS līdzekļu pārvaldnieks.

Mūsu ilgtermiņa ieguldījumu stratēģija un mērķis ir ilgtspējīgi ieguldījumi, tāpēc 2019. gadā tika izstrādāta Atbildīgu ieguldījumu politika. Tā tiek regulāri pārskatīta un atjaunota. 2021. gadā šī politika ir papildināta ar aprakstu par mūsu darbībām, ko veicam, lai iekļautu ilgtspējas riskus investīciju lēmumu pieņemšanā. Tāpat ir izveidots arī procesa apraksts par to, kā tiek vērtēta ieguldījumu lēmumu negatīvā ietekme uz ilgtspējas faktoriem. Mēs rūpīgi vērtējam uzņēmumu darbību saistībā ar to ietekmi uz vidi, kā arī sociālajiem un korporatīvās pārvaldības principiem.

Swedbank pensiju plānu līdzekļi tek ieguldīti uzņēmumos, kas:

 • Nodrošina biznesa caurspīdīgumu un cīnās pret korupciju
 • Izmanto zaļo enerģiju un samazina vides piesārņojumu
 • Ierobežo darbību, kas izraisa klimata pārmaiņas
 • Iegulda vietēja tirgus attīstībā un brīvprātīga darba veicināšanā
 • Rūpējas par darbinieku darba drošību, veselību un izglītību
 • Piedāvā vienlīdzīgas iespējas un veicina dažādību darbavietās

Ilgtermiņā šāda ieguldījumu politika var palielināt pensiju kapitāla atdevi, jo novērojumi rāda, ka uz ilgtspēju vērsti uzņēmumi uzrāda labākus rezultātus biznesā. Ilgtspējīgi uzņēmumi meklē radošas idejas iepriekšējām tehnoloģijām, kas palīdz izstrādāt jaunus risinājumus ar ievērojami augstāku pievienoto vērtību.

2021 – Swedbank pensiju 3. līmeņa plāns "Dinamika+100" saņem "Investment and Pensions" (IPE) balvu "Labākais pensiju plāns Centrāleiropā un Austrumeiropā".

2020 – Swedbank pensiju 2. līmeņa plāns 1990+ saņem "Investment and Pensions Europe" (IPE) balvu "Labākais pensijas fonds Centrāleiropā un Austrumeiropā".
2020 – "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS pievienojas ANO atbalstītās deklarācijas par Atbildīgas ieguldīšanas principiem parakstītāju lokam, tādējādi apņemoties ievērot sešus atbildīgu investīciju principus un pievienojoties organizācijai “Principles for Responsible Investment” (PRI).

2019 – Swedbank pensiju 3. līmeņa plāns "Dinamika+100" saņem "Investment and Pensions" (IPE) balvu "Labākais pensiju plāns Centrāleiropā un Austrumeiropā".
2019 – Tiek ieviesta Atbildīgu ieguldījumu politika, kas kalpo par pamatu "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS atbildīgu ieguldījumu principiem un attiecas uz visiem pārvaldībā esošiem pensiju plāniem.
2019 – Tiek palaisti dzīves cikla plāni 1980+ un 1970+.

2018 – Tiek palaists dzīves cikla plāns 1990+.
2018 – "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS iegūst LVCA balvu "Gada Investors 2018" par būtisku atbalstu riska kapitāla nozares stiprināšanā.

2017 – Swedbank pensiju 2. līmeņa plāns "Dinamika" saņem "Investment and Pensions Europe" (IPE) balvu "Labākais pensijas fonds Centrāleiropā un Austrumeiropā".
2016 – Swedbank pensiju 3. līmeņa plāns "Dinamika+60" saņem "Investment and Pensions Europe" (IPE) "Real Estate Global Awards" apbalvojumu kā labākais investors nekustamajā īpašumā starp Austrumeiropas un vairākām lielām Rietumeiropas valstīm.
2016 – Swedbank pensiju 2. līmeņa plāns "Dinamika" saņem "Investment and Pensions Europe" (IPE) balvu "Labākais pensijas fonds Centrāleiropā un Austrumeiropā".
2013 – Swedbank pensiju 2. līmeņa plāns "Dinamika" saņem "Investment and Pensions Europe" (IPE) balvu "Labākais pensijas fonds Centrāleiropā un Austrumeiropā".
2013 – Aizsākta aktīva darbība Baltijas alternatīvo ieguldījumu jomā.
2009 – Sākta sadarbība ar Swedbank Robur Fonder AB pensiju un ieguldījumu plānu līdzekļu pārvaldes pakalpojuma nodrošināšanā.
2002 – Tiek palaisti pirmie 2. līmeņa pensiju plāni "Dinamika" un "Stabilitāte".
2002 – "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS uzsāk savu darbību.

Par pensiju plāniem

Par sabiedrību

"Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, vienotais reģistrācijas numurs komercreģistrā: 40003337582, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048.
Līdzekļu pārvaldītājs pensiju 2. un 3. līmenim – "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, līdzekļu turētājs – "Swedbank" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048.
Pensiju 3. līmenis – privātā pensiju fonda "Swedbank Atklātais Pensiju fonds" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, Latvija, piedāvātie pensiju plāni: "Stabilitāte+25", "Dinamika+60", "Dinamika+100", "Dinamika+USD" un "Dinamika Indekss".

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
 • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo

Runas par ieguldījumiem liek justies kā bērnam starp pieaugušajiem?

Pie mums ieguldījumi kļūst saprotami visiem.

 • Tu vari ieguldīt pat no 1 EUR
 • Tev nav jābūt investīciju ekspertam, lai ieguldītu
 • Nebaidies sākt! Mūsu konsultanti tev palīdzēs, ja radīsies jautājumi