Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Ieguldījumu konts

Gudrs risinājums aktīviem ieguldītājiem

Ieguldījumu konts sniedz iespēju ērti pārvaldīt savus ieguldījumus vērtspapīros un citos finanšu instrumentos, kā arī maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no peļņas tikai brīdī, kad no ieguldījumu konta izņemta lielāka summa, nekā ieguldīts.

  • Ērta ieguldīšana vērtspapīros
  • Izdevīgi nodokļa nomaksas nosacījumi

Vēlamies jūs informēt, ka, sākot ar 17.09.2019., internetbankā ir iespējams sagatavot likumā paredzēto ieguldījumu konta izrakstu. Ieguldījumu konta izrakstu varēsiet izmantot deklarācijas iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā.

Ieguldījumu konta instrukcija

Kas ir ieguldījumu konts?

Ieguldījumu konts ir īpašs risinājums ieguldītājiem, kuri aktīvi pērk un pārdod vērtspapīrus vai citus finanšu instrumentus, un tam ir paredzēti speciāli iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) nosacījumi.

Ieguldījumu konta noteikumi
Kāpēc izvēlēties ieguldījumu kontu?
Tas ļauj ieskaitīt naudas līdzekļus ieguldījumu kontā un veikt ieguldījumus dažādos finanšu instrumentos, piemēram, akcijās, fondos, obligācijās utt., neraizējoties par gūtā ienākuma deklarēšanu un IIN maksāšanu pēc katra darījuma.
Vērtspapīru vai ieguldījumu konts?
Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir paredzēta iespēja veikt privātus ieguldījumus vērtspapīros divos veidos (no IIN nomaksas perspektīvas). Ikvienam ir iespējams izvēlēties, kuru no veidiem izmantot, un ieguldījumus var veikt arī vienlaikus gan vienā, gan otrā veidā.
Ieguldījumu konts Vērtspapīru konts bez ieguldījumu konta
Ienākuma deklarēšana un nodokļa aprēķins Jāveic nākamā gada sākumā, kad no ieguldījumu konta izmaksātā summa pārsniedz iemaksāto summu. Jāveic, gūstot peļņu no katra vērtspapīra pārdošanas darījuma.
Pārskati IIN deklarācijas sagatavošanai Banka nodrošinās iespēju sagatavot ieguldījumu konta izrakstu, uz kura pamata ieguldītājs aizpilda gada ienākuma deklarāciju. Ieguldītājs patstāvīgi sagatavo informāciju deklarācijai par ienākumu no kapitāla pieauguma.
Atļautie un neatļautie darījumi Ir atļauti visi darījumi ar vērtspapīriem, izņemot vērtspapīru pārskaitījumus. Ir atļauti visi darījumi ar vērtspapīriem.
Atvērt ieguldījumu kontu Atvērt vērtspapīru kontu

Ieguldījumu konts ir paredzēts tieši ieguldīšanai. Tādēļ visas ar ieguldījumu veikšanu nesaistītās operācijas, piemēram, e-rēķinu apmaksa, norēķinu karšu izmantošana, kredīta maksājumi u. tml., šajā kontā nav atļautas.

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo