Pensiju 2. līmenis

Izvēlieties starptautiski atzītu pensiju 2. līmeņa pārvaldnieku!*

Pensiju 2. līmenis ir valsts fondētā jeb uzkrājošā pensiju shēma - iespēja palielināt savu pensiju, daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu novirzot profesionālam līdzekļu pārvaldītājam, kas tos investē vērtspapīros un gādā par peļņu.

Uzkrātā pensijas kapitāla apmērs ir atkarīgs ne vien no algas lieluma un sociālo iemaksu likmes, bet arī no izvēlētā līdzekļu pārvaldītāja, ieguldījumu plāna un dalības ilguma šajā pensiju līmenī.

* Investment and Pensions Europe 2016. un 2017. gados ir atzinis Swedbank pensiju 2. līmeņa plānu “Dinamika” par labāko Centrāleiropā un Austrumeiropā.

Jaunums! “Swedbank ieguldījumu plāns 1990+”

 • Īpaši izveidots 1990. gadā vai vēlāk dzimušajiem.
 • Vienīgais plāns Latvijā, kas mainās kopā ar jums.
 • Sākumā vēl aktīvāka ieguldījumu stratēģija, lai ilgtermiņā dotu iespēju nopelnīt vairāk.

Sakārtots pensiju 2. līmenis ir pirmais solis līdz jūsu labklājībai vecumdienās. Lai varētu baudīt finansiālu neatkarību pēc tam, kad pārtrauksiet aktīvās darba gaitas, sāciet uzkrāt arī pensiju 3. līmenī jau tagad.

Uzzināt vairāk

Kādas ir jūsu pensiju 2. līmeņa iemaksas?

Mana neto alga

* Aprēķins veikts ņemot vērā šobrīd spēkā esošo iemaksu likmi pensiju 2. līmenī, darba spēka nodokļu likmes, neapliekamo minimumu.

Iemaksas gada laikā*
EUR

TOP 3 kritēriji, pēc kādiem iedzīvotāji izvēlas pensiju 2. līmeņa pārvaldnieku

Swedbank iedzīvotāju aptauja par attieksmi pret pensiju 2. līmeņa uzkrājumiem veikta 2016. gada oktobrī sadarbībā ar “Snapshots”, aptaujājot 705 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Pensiju fondu pārvaldnieks "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS piedāvā dažādus pensiju plānus. Izvēlies sev piemērotāko!

Swedbank ieguldījumu plāns 1990+

 • Ja esat dzimis 1990. gadā vai vēlāk vai
 • Ja esat gatavs uzņemties augstu ieguldījumu risku

Dinamika

 • Ja esat vecumā līdz 55 gadiem vai
 • Ja esat gatavs uzņemties vidēju ieguldījumu risku

Stabilitāte

 • Ja esat vecāks par 55 gadiem vai
 • Ja nevēlaties riskēt ar savu naudu

Iemaksas pensiju 2. līmenī

Dalība pensiju 2. līmenī nerada papildu izmaksas, jo uzkrājums tiek veidots no sociālās apdrošināšanas iemaksām. Šobrīd pensiju 2.līmenī tiek ieskaitīta nauda 6% apmērā no bruto darba algas. Uzkrātais kapitāls būs būtiska pensijas sastāvdaļa, tādēļ lēmums par pārvaldnieka izvēli jāpieņem atbildīgi.

Jūs varat mainīt sava pensiju 2. līmeņa kapitāla pārvaldnieku reizi kalendāra gadā, bet pensiju plānu – divreiz kalendārajā gadā.

Kurš var pieteikties?

Par pensiju sistēmas 2. līmeņa dalībnieku brīvprātīgi var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš dzimis laikā no 1951. gada 1. jūlija līdz 1971. gada 1. jūlijam (ieskaitot). Tie, kuri dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija, pensiju 2. līmenī tiek iesaistīti automātiski, un atliek tikai izvēlēties sev piemērotu plānu.

Kāpēc izvēlēties Swedbank?

Pieredze

“Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība” ir lielākais pensiju 2. līmeņa pārvaldītājs Latvijā. Swedbank pensiju plāni tiek pārvaldīti sadarbībā ar “Swedbank Robur”, kas darbojas kopš 1967. gada un vairākus gadus ir atzīta par Ziemeļvalstu reģiona labāko ieguldījumu pārvaldes sabiedrību, kā arī ir guvusi augstu novērtējumu starptautiskā mērogā.

Orientācija uz gala rezultātu

Pensiju plānu pārvaldībā mēs koncentrējamies uz gala rezultātu, jo gan mums, gan jums ir svarīgi, kāds būs jūsu uzkrātais kapitāls brīdī, kad būs sasniegts pensijas vecums.

Dodoties vecuma pensijā, ir divas izvēles iespējas, kā saņemt pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu:

 • Pievienot pensiju 1. līmenī uzkrātajam kapitālam un saņemt pensijas no abiem līmeņiem kopā ik mēnesi vai
 • Noslēgt mūža pensijas apdrošināšanas līgumu, uzticot pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu paša izvēlētai apdrošināšanas sabiedrībai, un saņemt pensiju no 2. līmeņa ar noteiktu regularitāti

Abos gadījumos pieprasītās pensijas 2. līmeņa izmaksa tiek nodrošināta noteiktā apjomā līdz dalībnieka mūža beigām.

Mūža pensijas apdrošināšanas līgumā var norādīt labuma guvēju – jebkuru personu. Labuma guvējam no apdrošinātās personas nāves dienas līdz mūža pensijas garantētā izmaksas posma beigām tiek izmaksāta apdrošinātajai personai paredzētā mūža pensija.

Ja pensiju 2. līmeņa dalībnieks nomirst pirms vecuma pensijas pieprasīšanas, pensijas kapitāls un laika gaitā gūtā peļņa tiks ņemti vērā, aprēķinot apgādnieka zaudējuma pensiju mirušā pensiju 2. līmeņa dalībnieka apgādībā bijušajiem ģimenes locekļiem. Tiešā veidā mantot uzkrāto pensiju 1.un 2. līmeņa kapitālu nevar.

Plašāku informāciju par pensiju 2. līmeņa kapitāla izmaksu var uzzināt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Līdzekļu pārvaldītājs "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, līdzekļu turētājs "Swedbank" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048. Pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu prospekti un darbības rezultāti pieejami www.swedbank.lv

Noderīgi pakalpojumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku.