Pensiju 2. līmenis

Plāns 1990+ ir tev piemērotākais, jo:

 • esi dzimis 1995. gadā;
 • tev līdz vecuma pensijai ir vairāk kā 40 gadi, tāpēc šobrīd vari ieguldīt aktīvāk ar iespēju uzkrāt vairāk;
 • tuvojoties uzkrājuma izmaksai, mēs pielāgosim ieguldījumus atbilstoši tavam vecumam.

Plāns 1980+ ir tev piemērotākais, jo:

 • esi dzimis 1985. gadā;
 • tev līdz vecuma pensijai ir vairāk kā 30 gadi, tāpēc šobrīd vari ieguldīt aktīvāk ar iespēju uzkrāt vairāk;
 • tuvojoties uzkrājuma izmaksai, mēs pielāgosim ieguldījumus atbilstoši tavam vecumam.

Plāns 1970+ ir tev piemērotākais, jo:

 • esi dzimis 1975. gadā;
 • tev līdz vecuma pensijai ir vairāk kā 20 gadi, tāpēc šobrīd vari ieguldīt aktīvāk ar iespēju uzkrāt vairāk;
 • tuvojoties uzkrājuma izmaksai, mēs pielāgosim ieguldījumus atbilstoši tavam vecumam.

Plāns Stabilitāte ir tev piemērotākais, jo:

 • esi dzimis 1960. gadā;
 • tev līdz vecuma pensijai ir mazāk kā 5 gadi, tāpēc šobrīd vari izvēlēties mierīgākus ieguldījumus, lai saglabātu jau uzkrāto.

Pensiju fondu pārvaldnieks "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS piedāvā dažādus pensiju plānus. Izvēlies sev piemērotāko!

Kas ir pensiju 2. līmenis?

Tā ir tava nauda, ko saņemsi, kad dosies pensijā. Šobrīd pensiju 2. līmenī tiek ieskaitīti 6% no tavas bruto algas, neradot tev papildu izmaksas. Aizejot pensijā, pensiju 2. līmenis būs nozīmīgs tavu ienākumu avots.

Noskaties video
Uzzināt vairāk par pensijas uzkrājumiem
Kas tiek darīts ar manu naudu?

Pārvaldot pensiju ieguldījumus, mūsu mērķis ir palielināt tavu uzkrājumu ilgtermiņā, tāpēc ieguldām rūpīgi atlasītos uzņēmumos, valdību vērtspapīros un nekustamā īpašuma fondos.

Pensiju plānu rezultāti
Ieguldījumu saraksti
Drošība

Naudas līdzekļi tavā pensiju 2. līmenī tiks uzkrāti vēl daudz gadu, tāpēc ir svarīga to drošība. Swedbank ir banka ar gandrīz 200 gadus ilgu vēsturi. Papildus drošībai pensiju 2. līmeņa uzkrājums glabājas nošķirti no pārvaldītāja vai bankas līdzekļiem.

Kur varu redzēt, cik esmu uzkrājis?
Kurš var pieteikties?

Ja esi dzimis pēc 1971. gada 1. jūlija, tad automātiski esi pensiju 2. līmeņa dalībnieks. Dzimušajiem laikā no 1951. gada 2. jūlija (ieskaitot) līdz 1971. gada 1. jūlijam (ieskaitot) dalība pensiju 2. līmenī ir brīvprātīga. Pensiju 2. līmeņa pārvaldītāju var mainīt reizi kalendāra gadā, bet pensiju plānu – divreiz kalendāra gadā.

Izvēlēties / mainīt pensiju 2. līmeņa plānu
Kurš pārvalda manu pensiju?

Naudas līdzekļi tavā pensiju 2. līmenī tiks uzkrāti vēl daudz gadu, tāpēc svarīgi uzticēt to pārvaldīšanu pieredzējušam un profesionālam pārvaldītājam. Mūsu pensiju plānu līdzekļi tiek pārvaldīti sadarbībā ar Swedbank Robur, kas ir starptautiski atzīts līdzekļu pārvaldītājs ar vairāk nekā 50 gadu darbības pieredzi.

Uzzināt vairāk par pārvaldītāju

Pensiju plāni ir īpaši izveidoti noteiktajā desmitgadē dzimušajiem un pieļauj aktīvāku ieguldījumu stratēģiju. Plāni piemēroti arī dalībniekiem, kuri ir gatavi uzņemties augstāku ieguldījumu riska līmeni.
Plānu ieguldījumu risks pakāpeniski samazinās atkarībā no krāšanas laika. To mērķis ir izveidot pēc iespējas lielāku uzkrājumu vecumdienām un vienlaikus saglabāt ieguldījumu drošību, tuvojoties naudas saņemšanas brīdim.
Plānu darbības sākumā pieļaujamais ieguldījumu īpatsvars akcijās būs no 55% līdz 75%, bet, tuvojoties plānu beigu datumam, svārstīsies no 0 līdz 15%, lai iegūtu optimālu ieguldījumu rezultātu visā uzkrāšanas periodā.

Līdzekļu pārvaldītājs "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, līdzekļu turētājs "Swedbank" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048. Pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu prospekti un darbības rezultāti pieejami www.swedbank.lv

Noderīgi pakalpojumi

Kā izvēlēties piemērotāko pensiju plānu?

Uzzināt vairāk

Pensiju plāni kļuvuši izdevīgāki un pieļauj drosmīgākus darījumus

Uzzināt vairāk

Pensiju plāns Huba Buba un kasešu magnetofonu paaudzei

Uzzināt vairāk