Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Automātiskais ieguldījums

Uzkrāj nākotnei, ieguldot regulāri

Investīciju risinājums, kas ļauj klientam izvēlēties naudas summu, cik katru mēnesi automātiski ieguldīt paša izvēlētā fondā:

 • Minimālā ieguldījuma summa no 1 EUR
 • Iespēja gūt labumu no salikto % efekta
 • Iespēja samazināt potenciālus investīciju riskus, ieguldot regulāri ilgtermiņā*
 • Darījumi ar Swedbank fondiem un to glabāšana – bez maksas
Sākt ieguldīt

* Aicinām apzināties, ka ieguldīšana ietver risku. Fondu ieguldījumu vērtība laika gaitā var palielināties vai samazināties. Vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzīgus rezultātus nākotnē.

Ieguldot regulāri un ilgstoši, tu sāksi gūt labumu no salikto procentu efekta. Tas nozīmē, ka tad, kad sāksi no saviem ieguldījumiem saņemt peļņu, šī peļņa arī tiks ieguldīta. Tāpēc beigu beigās tu pelnīsi ne tikai no ieguldītās pamatsummas, bet arī no pirms tam gūtās peļņas.

Ievadi regulāro iemaksu summu izvēlētajam maksājumu biežumam. Regulārajām iemaksām var izvēlēties mēneša, nedēļas vai ceturkšņa regularitāti. Ievadi sava sākotnējā ieguldījuma summu. Izvēlēto peļņas likmi izmanto prognozējamo rezultātu aprēķiniem. Peļņas likmes regulārajiem ieguldījumiem nav garantētas, un nākotnes rezultāti nav paredzami. Lai redzētu dažādu peļņas likmju ietekmi uz saviem uzkrājumiem, vari ievadīt dažādas likmes un aprēķināt rezultātus pozitīvākos un negatīvākos scenārijos. Ievadi termiņu gados – cik ilgi plāno ieguldīt.
{ "chart": { "height": 250 }, "xAxis": { "visible": true }, "yAxis": { "visible": true, "title": { "text": "EUR" } }, "plotOptions": { "areaspline": {"marker": { "enabled": false }} }, "tooltip": {"enabled": true, "shared": true} }
 • 6 000 
 • 0 
 • 6 000 
Aprēķini un apliecinājumi
Kas ir saliktie procenti:
Ja uzkrājums ir 10,000 EUR un ienesīgums ir 10%, tad kapitāls palielināsies par 1000 EUR. Otrajā gadā pie tā paša ienesīguma radītāja, kapitāls palielināsies par 1100 EUR, jo tagad peļņa veidosies no sākotnējā uzkrājuma 10,000 un 1000 EUR no pirmajā gadā gūtās peļņas summas. Ilgtermiņā salikto procentu efektam var būt liela ietekme.

Informatīva atsauce
Kalkulatora sniegto aprēķinu mērķis ir atspoguļot no ieguldījumiem fondā gūto ienesīgumu konkrētajā laika posmā. Šajos aprēķinos izmantotās vērtības un rezultāti neatspoguļo ieteikumus un prognozes par reālo tirgus ienesīgumu. Kalkulatorā redzamais ienesīgums nav garantēts. Kalkulators ļauj aprēķināt ieguldījumu mērķi, balstoties uz noteiktu regulāro ieguldījumu summu izvēlētajā laika periodā vai aprēķināt noteiktā periodā veicamos regulāros ieguldījumus, lai sasniegtu noteikto mērķi. Grafikos attēlotie rezultāti ir balstīti uz redzamajām vai slīdnī izvēlētajām skaitliskajām vērtībām, neņemot vērā piemērojamās komisijas maksas. Aicinām apzināties, ka ieguldīšana ietver risku. Fondu ieguldījumu vērtība laika gaitā var palielināties vai samazināties. Vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzīgus rezultātus nākotnē.
 • Ieguldot tu ne tikai uzkrāsi, bet dosi iespēju uzkrājumiem augt Aicinām apzināties, ka ieguldīšana ietver risku. Fondu ieguldījumu vērtība laika gaitā var palielināties vai samazināties. Vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzīgus rezultātus nākotnē.
 • Var gūt labumu no salikto procentu efekta Kas ir saliktie procenti?
  Piemēram, ja uzkrājums ir 1000 EUR un ienesīgums ir 10%, tad kapitāls palielināsies par 100 EUR. Nākamajā gadā pie tāda paša ienesīguma rādītāja kapitāls palielināsies par 110 EUR, jo peļņa veidosies no sākotnējā uzkrājuma un no pirmajā gadā gūtās peļņas summas (1000+100 EUR). Ilgtermiņā salikto procentu efektam var būt liela ietekme.

Izmēģini kalkulatoru un pārliecinies, kā tavi ieguldījumi laika gaitā varētu augt.

 • Iespēja ilgtermiņā samazināt ieguldījumu risku. Regulāri ieguldot vienādu naudas summu, tiek iegādāts noteikts fondu daļu skaits. Brīdī, kad tirgus piedzīvo kritumu, automātiski tiek iegādāts lielāks skaits fondu daļu, savukārt, kad tirgus atkal piedzīvo kāpumu, fondu daļām augot, ilgtermiņā tiek samazināts ieguldījumu risks.

Ja nepieciešams padoms par ieguldīšanu vai palīdzība, kā to sākt, piesaki laiku ieguldījumu konsultācijai.

 • Iespējams sadalīt savus naudas līdzekļus un samazināt savu potenciālo ieguldījumu risku gadījumā, ja kāda uzņēmuma darbības rezultāti ir sliktāki, nekā gaidīts
 • Swedbank fondus pārvalda profesionāļu komanda, lai nodrošinātu stabilu un konkurētspējīgu ienesīgumu ilgtermiņā
 • Ieguldījumi tiek veikti uzņēmumu akcijās visā pasaulē
 • Swedbank fondu pārvaldnieki rūpīgi izvērtē uzņēmumu ilgtspējas riskus un to iespējas pilnveidoties, kā arī cenšas ietekmēt uzņēmumus, lai tie veiktu uzlabojumus, kas saistīti ar vides un klimata pārmaiņām, cilvēktiesībām, darbaspēka nodarbinātības standartiem un biznesa ētiku
 • Darījumi ar Swedbank fondiem un to glabāšana ir bez maksas
 1. Aizpildi Ieguldījumu profila anketu vai piesakies uz ieguldījumu konsultāciju.
 2. Atver vērtspapīru kontu vai ieguldījumu kontu internetbankā.
 3. Izvēlies Ieguldījumu profila anketā ieteiktos fondus vai citus fondus no Swedbank fondu saraksta.
 4. Iesniedz Rīkojumu par automātiskajiem ieguldījumiem fondā, un tevis izvēlētā summa katru mēnesi tiks iemaksāta vērtspapīru kontā un ieguldīta izvēlētajā fondā.

Komisijas maksas

Pakalpojums Cena, EUR
Saņemšana
Vērtspapīru konta atvēršana Sk. Vērtspapīru konts
Vērtspapīru konta izraksti Sk. Vērtspapīru konts
Ieguldījumu fondu pirkšana, pārdošana un maiņa options
 • Ieguldījumu fondu iesniegtos rīkojumus nav iespējams atsaukt.
 • Fondu maiņas darījumiem komisijas maksa tiek piemērota tikai pārdošanas pusei.
 • Fondu maiņa notiek saskaņā ar attiecīgā fonda noteikumiem.
Pirkšana Obligāciju fondi Akciju un sabalansētie fondi
Swedbank Grupas fondi Bez maksas Bez maksas
Automātiskais ieguldījums
Swedbank Grupas fondi Bez maksas Bez maksas
Pārdošana un maiņa
Swedbank Grupas fondi Bez maksas Bez maksas
Ikmēneša komisijas maksa par vērtspapīru turēšanu
Swedbank Grupas fondi Bez maksas
Slēgšana
Vērtspapīru konta slēgšana Sk. Vērtspapīru konts

Spēkā no 09.12.2019

 • Ieguldījumu fondu iesniegtos rīkojumus nav iespējams atsaukt.
 • Fondu maiņas darījumiem komisijas maksa tiek piemērota tikai pārdošanas pusei.
 • Fondu maiņa notiek saskaņā ar attiecīgā fonda noteikumiem.

Vai tu veido savu tēriņu pārskatu? "Mans budžets" ir tam perfekti piemērots rīks.

Jūs automātiski veidosiet uzkrājumu no nelielām summām ikreiz, kad maksāsiet ar karti.

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Mēs palīdzēsim tev sākt krāt!

Atbildi uz 3 jautājumiem un uzzini, kādi uzkrājumu veidi tev būtu vispiemērotākie un kā visvieglāk sākt.