Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Privātais portfelis

Riska uztverei piemērota ieguldījumu stratēģija

Slēdzot līgumu, vissvarīgākais ir izvēlēties piemērotāko ieguldījumu stratēģiju. Izvēloties ieguldījumu stratēģiju, vislielākā uzmanība jāpievērš šādiem jautājumiem:

 • Cik lielam riskam esat gatavs pakļaut savus ieguldījumus (lielākas peļņas iespējas nozīmē arī lielāku iespēju zaudēt);
 • Pēc cik ilga laika vēlēsieties piekļūt saviem ieguldītajiem līdzekļiem.

Izvēloties stratēģiju, Jūs piekrītat galvenajiem ieguldījumu nosacījumiem, proti, kuros aktīvos un finanšu instrumentos Jūsu līdzekļi tiek ieguldīti, kādi ir riski un kāds ir ieteicamais ieguldījumu termiņš.

Piedāvājam izvēlēties vienu no piecām ieguldījumu stratēģijām:

 • Konservatīvo stratēģiju
 • Reālās vērtības stratēģiju
 • Sabalansēto stratēģiju
 • Pieauguma stratēģiju
 • Aktīva pieauguma stratēģiju

Ja nepieciešams, mūsu finanšu konsultanti ar prieku palīdzēs izvēlēties Jums piemērotāko stratēģiju.

Nepieciešamības gadījumā ieguldījuma stratēģiju var mainīt bez maksas.

Profesionāla ieguldījumu pārvaldīšana

Portfeļu pārvaldīšanu veic profesionāla Swedbank grupas investīciju speciālistu komanda, izmantojot plašu analītisko bāzi un jaunākās industrijas pārvaldīšanas metodes. Privātais portfelis tiek pārvaldīts sadarbībā ar pieredzējušu Swedbank grupas uzņēmumu Swedbank Robur, kas darbojas kopš 1967. gada. Jau trīs gadus pēc kārtas uzņēmums atzīts par Ziemeļvalstu reģiona labāko ieguldījumu pārvaldes sabiedrību.

Fondu atlases pamatā ir kvantitatīvā analīze, vērtējot fondu vēsturiskos rezultātus un riska līmeni, kā arī kvalitatīvā analīze, kurā tiek vērtēts fondu pārvaldīšanas un ieguldīšanas process.

Ja situācija finanšu tirgos rada nepieciešamību veikt izmaiņas - ieguldījumu sabalansēšanu vai noteiktu ieguldījumu nomaiņu -, tas Jūsu portfelī tiek veikts automātiski. Visas portfeļa izmaiņas tiek veiktas bez papildu komisijām par fondu daļu tā brīža cenām.

Elastīgi iemaksu nosacījumi

Jums ir iespēja noslēgt Privātā portfeļa līgumu ar automātiskām ikmēneša iemaksām vai arī noslēgt līgumu ar vienreizēju iemaksu (EUR 1000 vai vairāk) un vēlāk papildināt ieguldījuma līgumu, kad un kādā apjomā vēlaties. Minimālais ikmēneša maksājums regulārajām iemaksām ir EUR 50.

Tāpat jebkurā laikā Jums ir iespēja piekļūt nepieciešamajiem naudas līdzekļiem no ieguldījuma. Pirmo piecu gadu laikā līguma pārtraukšanas komisija ir 0,5% no uzkrājuma, vēlāk - bez maksas (ja izmantojat iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus no valsts, tad nav ieteicams līgumu pārtraukt pirmo desmit gadu laikā, jo pretējā gadījumā saņemtie nodokļu atvieglojumi būs jāatdod atpakaļ valstij).

Regulārie ieguldījumi Privātajā portfelī ļauj vieglāk izvairīties no tā sauktās ieguldījumu veikšanas nelaikā (t.i., daļu iegādāšanās par visaugstākajām cenām) - veicot katru mēnesi vienādus ieguldījumus, Jūs iegādāsieties daļas par dažādām cenām, līdz ar to samazināsies risks iegādāties fondu daļas par visaugstāko cenu.

Ērta uzkrājuma kontrole internetbankā

Internetbankā var saņemt detalizētu sava Privātā portfeļa pārskatu un iepazīties ar ieguldījumu aktuālo vērtību, iemaksātajām un izmaksātajām summām, līgumam noteiktajām komisijas maksām, kā arī ienesīgumu gan skaitliskā izteiksmē, gan grafika veidā. Turpat atrodams ikmēneša portfeļa pārskats par izmaiņām veiktajos ieguldījumos, īsu apskatu par notikumiem finanšu tirgos un, protams, portfeļa ieguldījumu rezultātu.

Tāpat internetbankā var noformēt līguma grozījumus, piemēram, par labuma guvēja maiņu, maksājuma datu maiņu u.c.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis

Nodokļa likme ienākumam no uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas līgumiem ir 20%. Privātā portfeļa gadījumā IIN tiek aprēķināts un ieturēts tikai izmaksas līguma darbības beigās, tātad, veicot pārbalansēšanu stratēģijas ietvaros vai stratēģijas maiņu, nodoklis netiek piemērots.

Turklāt kapitāla ienākuma nodokli aprēķina, ietur un valsts budžetā pārskaita apdrošinātājs. Līdz ar to klientam pašam nav jāveic aprēķini, kā arī nav jāiesniedz iedzīvotāju ienākuma deklarācija Valsts ieņēmuma dienestam.

Saņem 20% par veiktajām iemaksām Privātā portfeļa līgumā!

Informējam, ka saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" Jūs varat saņemt IIN atmaksu 20% apmērā par veiktajām iemaksām, kas nepārsniedz 10% no Jūsu bruto darba samaksas taksācijas gadā, kā arī summāro limitu iemaksām 4000 Euro.

Piemērs

Bruto alga mēnesī: 800 EUR
Iemaksu summa mēnesī: 40 EUR
Iemaksu summa gadā: 40 * 12 = 480 EUR
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa: 480 * 20% = 96 EUR

Klientiem paredzētā pamatinformācija

Vienreizējs prēmijas maksājums

Regulāri prēmijas maksājumi

Norādiet savu kontaktinformāciju, un mēs piezvanīsim 1 darba dienas laikā!
„Swedbank” AS apstrādās šajā pieteikumā norādītos personas datus, lai sazinātos un informētu par šo pakalpojumu. „Swedbank” AS veic personas datu apstrādi atbilstoši Personas datu apstrādes principiem, kas ir pieejami „Swedbank” AS mājaslapā www.swedbank.lv sadaļā Noteikumi un jebkurā „Swedbank” AS klientu apkalpošanas vietā.

Paldies!

Jūsu pieteikums ir nosūtīts.

Pieteikumu nosūtīt neizdevās!
Tagad vēl izdevīgāk

Ērta un efektīva naudas ieguldīšana

Uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas risinājums ar iespēju uzkrāt un ieguldīt naudu finanšu tirgos saskaņā ar tevis izvēlēto ieguldījumu stratēģiju. Ērts risinājums, ja vēlies ieguldījumu lēmumus uzticēt pieredzējušai ieguldījumu ekspertu komandai.

 • Tavai riska uztverei piemērota ieguldījumu stratēģija
 • Profesionāla ieguldījumu pārvaldīšana
 • Iespēja ik gadu atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu 20% apmērā
 • Nodoklis no gūtās peļņas tiek aprēķināts un ieturēts automātiski

No 2021. gada 4. janvāra apdrošināšanas prēmijas komisija (līdz 1,5% no veiktās iemaksas) vairs netiek piemērota.

Ja tev ir papildu jautājumi – droši piesakies attālinātai konsultācijai sev ērtā laikā.

Pieteikties

Prognožu kalkulators

Plānotais uzkrājuma periods
gadi
Ikmēneša maksājums
EUR
Ieguldījumu stratēģijas izvēle
  Pozitīvais scenārijs Nulles likmes scenārijs Negatīvais scenārijs
Iemaksu kopsumma EUR EUR EUR
Prognozētā uzkrājuma vērtība perioda beigās kopā un nodokļa atmaksa EUR EUR EUR
Prognozētā uzkrājuma vērtība perioda beigās EUR EUR EUR
Nodokļu atmaksa EUR EUR EUR
Prognozētās vidējās gada ienesīgumu likmes (  stratēģija) % % %

Visas šī kalkulatora aprēķinātās vērtības netiek garantētas un ir tikai ilustratīvs piemērs, kas aprēķināts, ņemot vērā kalkulatorā ievadītās/izvēlētās vērtības. Lūdzam ņemt vērā, ka ieguldījumu vienību vērtības līguma darbības laikā var gan pieaugt, gan samazināties un atkarībā no ieguldījumu vienību vērtībām arī uzkrājuma vērtība var gan pieaugt, gan samazināties.

Kalkulatora aprēķinos izmantotā ieguldījumu vidējā gada ienesīguma prognoze negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu nākotnē.

 • Lūdzam ņemt vērā, ka šajā prognožu kalkulatorā izmantoti nosacījumi un metodoloģija (plānotā iemaksa, uzkrājuma perioda izvēle, Uzkrājuma ienesīguma prognozes un to scenāriji) , kas būtiski atšķiras no komplektētu privāto ieguldījumu un apdrošināšanas ieguldījumu produktu (PRIIP) pamatinformācijas dokumentu tehnisko standartu nosacījumos minētās Uzkrājuma ienesīguma prognozes aprēķinu metodoloģijas.
 • Pieņemot lēmumu par produkta izvēli aicinām izmantot par pamatu aprēķinu prognozes rezultātus, kas norādīti Jūsu izvēlēta produkta Klientiem pamatinformācijas dokumenta iedaļā “Kādi ir riski, un ko es varētu iegūt?”, Darbības rezultātu scenāriju tabulā.

Priekšrocības

 • Riska uztverei piemērota ieguldījumu stratēģija

  Izvēlieties ieguldījumu stratēģiju atbilstoši saviem mērķiem un pieļaujamam riska līmenim.

  Uzzināt vairāk
 • Profesionāla ieguldījumu pārvaldīšana

  Izvēloties Privāto portfeli, Jums nav jādomā un jāuztraucas, kuros aktīvos ieguldīt vai kad būs īstais brīdis mainīt esošos aktīvus - ieguldījumu speciālisti to izdarīs Jūsu vietā.

  Uzzināt vairāk
 • Elastīgi iemaksu nosacījumi

  Līgumu iespējams noformēt gan ar regulārām iemaksām, gan ar vienreizēju iemaksu. Līguma darbības laikā uzkrājumā var veikt papildu iemaksas jebkurā brīdī.

  Uzzināt vairāk
 • Iedzīvotāju ienākuma nodokļu atvieglojumi

  Privātais portfelis ir ne tikai iespēja izdevīgi ieguldīt savus brīvos līdzekļus, bet arī katru gadu no valsts saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu 20% apmērā no iemaksām, kas veiktas uzkrājumā un nepārsniedz 10% no Jūsu gada bruto darba samaksas, kā arī summāro limitu iemaksām 4000 Euro.

  Uzzināt vairāk
 • Ērta uzkrājuma kontrole internetbankā

  Ieguldījumu dinamikai var ērti sekot līdzi internetbankā, apskatīt atskaites par veiktajām iemaksām, uzkrājuma peļņu, naudas plūsmu un citiem darījumiem.

  Uzzināt vairāk

Noderīgi zināt

 • Iedzīvotāju ienākuma nodoklis

  Privātā portfeļa līgumiem ir izdevīgāki nosacījumi attiecībā uz iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas tiek aprēķināts no kapitāla ieguldīšanas gūtā ienākuma.

  Uzzināt vairāk
 • Mantošanas iespējas

  Ja līgumā tiek norādīts konkrēts labuma guvējs, tad uzkrātais kapitāls tiek nodalīts no pārējiem mantojuma aktīviem. Iesniedzot nepieciešamos dokumentus, īsā laikā kapitāls tiek izmaksāts labuma guvējam. Kā labuma guvēju klients var norādīt jebkuru personu.

Izvēlieties sev piemērotāko ieguldījumu stratēģiju

Konservatīvā stratēģija
Stratēģijas mērķis ir aktīvu vērtības saglabāšana, uzņemoties zemu risku. 100% portfeļa līdzekļu tiek ieguldīti fiksēta ienākuma vērtspapīros. Portfelis ir piemērots investoriem, kas vēlas izvairīties no dinamiskām ieguldījuma svārstībām viena gada laikā un ilgākā laika posmā.


Reālās vērtības stratēģija
Stratēģijas mērķis ir aktīvu vērtības mērens pieaugums, klientam uzņemoties zemu risku. Portfeļa līdzekļi galvenokārt tiek ieguldīti parāda vērtspapīros, bet neliela daļa - kapitāla vērtspapīros. Stratēģija ir piemērota finanšu tirgos mazāk pieredzējušiem investoriem ar vidēja termiņa ieguldījumu periodu (vismaz 3 gadi).


Sabalansētā stratēģija
Stratēģijas mērķis ir aktīvu vērtības aizsardzība pret inflāciju vidējā termiņā, klientam uzņemoties mērenu risku. Portfeļa līdzekļi galvenokārt tiek ieguldīti akciju un fiksēta ienākuma vērtspapīru fondos. Portfelis ir piemērots investoriem, kas vēlas veikt vidēja termiņa ieguldījumus (vismaz 5 gadi).


Pieauguma stratēģija
Stratēģijas mērķis ir aktīvu vērtības pieaugums, kas pārsniedz inflāciju vidējā vai ilgā termiņā, klientam uzņemoties paaugstinātu risku. Ieguldījumu mērķa sasniegšanai lielākā daļa fonda līdzekļu tiek ieguldīti akciju fondos. Portfelis ir piemērots investoriem, kas vēlas uzņemties lielāku risku un veikt ilgāka termiņa ieguldījumus (vismaz 7 gadi).


Aktīva pieauguma stratēģija
Stratēģijas mērķis ir aktīvu vērtības maksimāls pieaugums, uzņemoties paaugstinātu risku ilgākā laika periodā. Ieguldījumu mērķa sasniegšanai līdzekļi tiek ieguldīti akciju fondos, var tikt izmantoti arī augsta riska fondi. Portfelis ir piemērots investoriem, kas vēlas uzņemties lielāku risku, lai gūtu maksimālu peļņu. Ieteicamais ieguldījumu termiņš ir ilgāks par 10 gadiem.

obligācijasobligācijasakcijasakcijas
Ieguldījumu stratēģiju rezultāti

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Izmaiņas stratēģiju ieguldījumos tiek veiktas pēc vajadzības, piemēram, ja situācija finanšu tirgos rada nepieciešamību veikt izmaiņas - ieguldījumu pārbalansēšanu vai noteiktu ieguldījumu instrumentu nomaiņu. Stratēģijas tiek pārvaldītas atbilstoši saīsinātajā prospektā noteiktajiem nosacījumiem un saskaņā ar aktīvu stratēģisko sadalījumu. Stratēģiju ieguldījumu izvēles pamatā ir kvantitatīvā analīze, vērtējot vēsturisko ienesīgumu, riska līmeni, ieguldījumu pārvaldīšanas procesu. Ieguldījuma stratēģiju var mainīt jebkurā brīdī, bez maksas. To var izdarīt savā internetbankā, sadaļā "Uzkrājumi, ieguldījumi" ▸ "Uzkrājošā apdrošināšana" ▸ "Mani līgumi", uzklikšķinot uz attiecīgā līguma un sadaļā "Izmaiņas/Izmaksas" izvēloties "Ieguldījumu struktūras maiņu", vai dodoties uz jebkuru Swedbank filiāli.” Regulārās iemaksas līgumā var pārtraukt internetbankā, atverot savu ieguldījumu līgumu. Internetbankā izvēlieties sadaļu "Uzkrājumi, ieguldījumi" ▸ "Uzkrājošā apdrošināšana" ▸ "Mani līgumi". Pēc tam noklikšķiniet uz līguma numura, un tiks atvērts līgums. Izvēlieties līguma sadaļu "Izmaiņas" un no izvēlnes izvēlieties izmaiņu veidu "Prēmijas iemaksas veida maiņa". Ja pārtraucat regulārās iemaksas, varat veikt vienreizējas iemaksas Privātā portfeļa līgumā Jūsu izvēlētajā apjomā jebkurā brīdī, kad vēlaties. Privātā portfeļa līgumu var pārtraukt bankas filiālē. Līguma pārtraukšanas gadījumā Jums būs jāmaksā komisijas maksa 0,5% apmērā no uzkrājuma, ja līguma pārtraukšana tiek reģistrēta 5 gadu laikā no līguma sākuma datuma. Ja no līguma noslēgšanas ir pagājuši vairāk nekā 5 gadi, apkalpošanas komisija līguma pārtraukšanas gadījumā netiek piemērota.

Privātais portfelis ir tirgum piesaistīts dzīvības apdrošināšanas līgums ar līdzekļu uzkrāšanu. Pirms līguma noslēgšanas, lūdzu, iepazīstieties ar līguma noteikumiem un cenrādi Swedbank internetbankā. Pakalpojuma sniedzējs ir Swedbank Life Insurance SE. Informējam, ka aprakstā parādītās diagrammas un tās aprakstošie materiāli ir domāti tikai informatīviem nolūkiem. Izmantotie skaitļi neatspoguļo faktiskos vērtspapīru tirgus rezultātus. Apdrošinātājs nevar garantēt vai prognozēt vērtspapīru tirgu ienesīgumu.

Ieguldījumu konts - ērtākiem un izdevīgākiem darījumiem ar vērtspapīriem

Uzzināt vairāk

Prāvāka naudas summa bankas kontā! Ko darīt?

Uzzināt vairāk

Kontakti

Noderīgi

Stratēģiju ikmēneša pārskati

Pensiju 2. līmenis ir valsts fondētā jeb uzkrājošā pensiju shēma - iespēja palielināt savu pensiju, daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu novirzot profesionālam līdzekļu pārvaldītājam, kas tos investē vērtspapīros un gādā par peļņu.

Bērni aug tik ātri! Viens mirklis, un Jūsu lolojums jau stājas augstskolā un vēlas sākt patstāvīgu dzīvi. Veidojiet uzkrājumu bērna nākotnei jau tagad, lai jums būtu mierīga sirds un bērnam - savs kapitāls.

Lai jebkurā dzīves situācijā jūs varētu justies drošs un pasargāts, veidojiet sev pietiekamu naudas drošības rezervi!

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
 • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo

Izvēlies sev piemērotāko pensiju plānu!

6% no tavas ikmēneša algas tiek novirzīti pensiju 2. līmenī. Izvēlies sev piemērotāko pensiju plānu, lai dotu iespēju uzkrājumam augt.

Kāpēc izvēlēties Swedbank pensiju 2. līmeni?

 • Zemas komisijas – no 0,30% gadā
 • Plašs pensiju plānu klāsts – no aktīva līdz konservatīvam
 • Ilgtspēja – tavs uzkrājums tiks ieguldīts zaļākai nākotnei tev un taviem pēcnācējiem
 • Lielākas peļņas iespēja – tavs uzkrājums tiek ieguldīts dažādās nozarēs visā pasaulē
Pieteikties portālā latvija.lv

Piesakoties pensiju 2. līmenim, piekrītu, ka Valsts reģionālās attīstības aģentūrai tiks nodoti mani personas dati (vārds, uzvārds, personas kods) attiecīgā e-pakalpojuma izpildei. Līdzekļu pārvaldītājs "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, līdzekļu turētājs "Swedbank" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048. Pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu prospekti un darbības rezultāti pieejami šeit. Piemērotais pensiju plāns noteikts, pamatojoties uz klienta vecumu.