Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Vecākiem

Māci naudas lietas, kad apgūt jauno ir visvieglāk.

Atveriet kontu bērnam un piesakiet maksājumu karti kādā no mūsu filiālēm. Rezervējiet sev ērtāko apmeklējuma laiku un filiāli:

 • Bērna karte – ērti savienota ar vecāka internetbanku
 • Mobilā lietotne – iespēja pārskaitīt naudu bērnam dažu sekunžu laikā
 • Mūsdienīgi risinājumi – maksājumi ar viedtālruni un viedpulksteni

Lai atvērtu kontu bērnam (vecumā 6-15 gadi), bērnam jābūt pasei vai eID kartei. Ja bērna pase/eID karte izdota Latvijā, tad kāds no vecākiem vai aizbildņiem kontu bērnam var atvērt bez bērna klātbūtnes. Ja bērna pase/ID karte izdota ārvalstīs, uz filiāli jādodas kopā ar bērnu. Dodoties uz filiāli, līdzi jāņem bērna pase/eID karte, sava pase/eID karte, kā arī aizbildniecību apliecinošs dokuments (piem., dzimšanas apliecība).

Swedbank ISIC karte

*Bērniem līdz 15 gadiem. No 16 gadu vecuma bērnam karte jāpiesaka pašam savā internetbankā.

Debetkarte

*Bērniem līdz 15 gadiem. No 16 gadu vecuma bērnam karte jāpiesaka pašam savā internetbankā.

Kartes pieteikšana Bez maksas 0,00 - 2,00 EUR

Internetbankā - 0,00
Telefonbankā - 2,00
Filiālēs - 2,00

Konta īpašniekam no 23 gadu vecuma maksa par kartes pieteikšanu:
Internetbankā - 0,00
Telefonbankā - 4,00
Filiālēs - 4,00

Kartes izgatavošana un piegāde Bez maksas 1,00 - 2,00 EUR

Pa pastu - 1,00
Filiālēs - 2,00

Konta īpašniekam no 23 gadu vecuma kartes izgatavošana un piegāde:
Pa pastu - 2,00
Filiālē - 4,00

Maksa 2,85 - 6,50 EUR gadā Skolēni - 2,85
Studenti - 6,50
0,71 EUR mēnesī Konta īpašniekam no 23 gadu vecuma kartes mēneša maksa - 1,41 EUR
Pirkumi Latvijā un ārzemēs Bez maksas Bez maksas
Valūtas maiņas uzcenojums 2% 2%
Starptautiska atlaižu karte agree -
Starptautiska skolēna / studenta apliecība agree -
 • Ar pilnu pakalpojuma cenrādi var iepazīties šeit.
 • Visi noteikumi un nosacījumi ir šeit.

Swedbank ISIC karte Latvijā un visā pasaulē ir:

 • Oficiāla skolēna/studenta apliecība
 • Atlaižu karte
 • Norēķinu karte maksāšanai veikalos un internetā
 • Karte ar bezkontakta maksājumu funkciju
 • Atlaides vairāk nekā 550 vietās Latvijā un 150 000 vietās visā pasaulē. Vairāk par atlaidēm varat uzzināt - https://isic.lv/lv/atlaides/.
 • Apliecinājums par skolēna/studenta statusu visā pasaulē, piemēram, bibliotēkās, muzejos un sabiedriskajā transportā

Pirkumi internetā

Lai iepirkšanās internetā būtu droša, pirms kartes lietošanas tai jāpieslēdz iespēja norēķināties internetā.

Uzzināt vairāk

Bezkontakta maksājumi

 • Par pirkumiem, kuru summa nepārsniedz 50 EUR, var samaksāt, karti vienkārši pietuvinot karšu lasītājam. Bezkontakta maksājumi ir pieejami visur, kur redzams bezkontakta maksājumu simbols contactless. Vienkārši jānopīkstina karte, un samaksāts!
 • Bezkontakta maksājumu funkciju kartei var deaktivizēt/aktivizēt internetbankā vai Swedbank mobilajā lietotnē.
 • Par ikdienas pirkumiem var maksāt ar viedtālruni. Šie norēķini ir iespējami daudzās vietās visā pasaulē. Tas ir droši un ērti. Atbalstītie e-maki:

Naudas vērtība

Lai pirmsskolas vecuma bērnam mācītu izpratni par naudu, var spēlēt veikalos vai izspēlēt kādu no bērna izraudzītajām profesijām, kurā viens no spēles elementiem var būt algas saņemšana – par labi padarītu darbu pienākas laba alga. Pēc tam var kopā pasapņot, kā bērns gribētu savu algu tērēt. Ja sapņi un ieceres ir lielāki, bērnam var izstāstīt, ka, piemēram, ceļojumam uz Disnejlendu ar vienu algu nepietiks un būs jāiekrāj. Ļaujiet bērnam pašam samaksāt par saldējumu, pasniegt pārdevējai naudu, saņemt atlikumu un čeku. Tas veicinās ne tikai izpratni par naudu, bet arī trenēs bērna sociālās prasmes, kas viņam būs nepieciešamas skolā un turpmākajā dzīvē.

Krāšana kā piedzīvojums

Mazam bērnam piemērotākais naudas krāšanas veids ir krājkase, ko bērns var aptaustīt, apskatīt un pagrabināt. Šajā vecumā ieteicams naudu krāt monētās, jo piecas viena eiro monētas bērnam var šķist vairāk nekā pieci eiro papīra naudā. Krājkase var būt caurspīdīga, lai bērns uzskatāmi redz, kā naudas kļūst vairāk. Atbalstiet bērnu krāšanas procesā. Krāšanu var veicināt gan krājkases izdekorēšana, gan kalendāra izveidošana, kurā bērns var sekot līdzi, cik daudz vēl pietrūkst līdz kārotajam pirkumam. Uzslavējiet bērnu par viņa mazajām uzvarām ceļā uz meistarību – iespējams, kāda neliela sasnieguma atzīmēšana pusceļā rosinās vēl lielāku degsmi nokļūt pie rezultāta vai arī atkārtot sasniegto.

Pacietība

Dodoties uz veikalu, bērnam var kāroties ļoti daudz preču, tāpēc bērnam jāveido izpratne par to, ka nauda neaug kokos un no bankomāta nevar izņemt jebkuru summu. Ir svarīgi neizdabāt visām bērna vēlmēm un nepirkt visu, ko viņš iekāro. Ne vienmēr pietiks naudas, lai nepieciešamo vai kāroto iegādātos uzreiz.

Naudas vērtība

Saprast to, ka bankomāts nav zelta zivtiņa un vecāku maka saturs nav bezlimita, kas izpilda visas vēlēšanās, palīdzēs savs konts un norēķinu karte. Atkarībā no ģimenes budžeta jūs varat ieskaitīt konkrētu naudas summu bērna tēriņiem. Bērnam pašam būs sava nauda, ko viņš varēs tērēt pēc saviem ieskatiem. Savā internetbankā jūs varat sekot līdzi, kur un cik daudz naudas bērns ar karti iztērē. Uzticot bērnam nelielu pirkumu iegādi, jūs dosiet viņam iespēju pašam iemācīties, kā plānot pirkumus. Jaunākus skolēnus tas mudinās ātrāk apgūt reizrēķinu, saskaitīšanu un atņemšanu ar divciparu skaitļiem. Māciet bērnam paņemt čeku un sekot līdzi, vai atlikums sakrīt.

Mērķtiecīga krāšana

Viens no veidiem, kā mudināt bērnu uzkrāt, lai sasniegtu kādu konkrētu mērķi, – apsolīt, ka tad, ja bērnam izdosies sakrāt pusi naudas lielākam pirkumam, otru pusi pieliksiet jūs. Tāpat ir svarīgi rūpēties, lai krāšanas mērķis būtu samērīgs, jo, visticamāk, bērnam pašam neizdosies sakrāt naudu rotaļu laukumam, bet ar vecāku palīdzību tikt pie jauna velosipēda ir iespējams.

Pārdomātas iepirkšanās likumi:

 • Dažādu veikalu piedāvājumu salīdzināšana.
 • Pareizā brīža izvēlēšanās pirkumam.
 • Dažādu alternatīvu pirkumu samērošana (saldumi vai kino).
 • Mārketinga nozīme - izskaidrojiet bērnam paņēmienus, kurus tirgotāji izmanto, lai izraisītu vēlmi iegādāties vairāk preces.

Iespēja pelnīt pašam

Ja skolā tiek rīkots ikgadējais Mārtiņdienas gadatirgus, atbalstiet bērnu. Tā ir iespēja izbaudīt, kā tas ir – būt uzņēmējam un nopelnīt pirmo naudu. Ir jāizdomā, pēc kādiem produktiem – ēdieniem, dzērieniem – skolas tirdziņā varētu būt pieprasījums. Kāda būtu piemērota cena, lai citi šo preci gribētu pirkt, bet vienlaikus atmaksātos ražošana. Iedrošiniet bērnu padomāt kā noformēt savu pārdošanas vietu, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk pircēju.

Naudas nozīme

Ar reāliem skaitļiem izskaidrojiet, cik naudas ģimenē tiek tērēts pārtikai, cik komunālajiem maksājumiem, cik izmaksā benzīns, apģērbs un citas ģimenei nepieciešamās lietas. Šādi pusaudzis sapratīs, kāpēc jūs ne vienmēr esat gatavs atbalstīt visas viņa finansiālās prasības. Māciet mazas naudas summas skatīt mēneša un gada griezumā. Piemēram, pusaudzim var šķist, ka pieci eiro kabatas naudas vienā dienā ir pārāk maz, bet jūs atspoguļojiet, ka nedēļā tie ir 25 eiro, mēnesī – 100, bet gadā – 1200 eiro.

Uzkrājumi

Bērni ir vecāku spogulis. Ja pats neveidojat uzkrājumus, būs grūtāk radīt šādu interesi arī bērnam. Veiciet uzkrājumus pats un stāstiet par to. Piemēram, ja plānojat vasarā doties atvaļinājumā, pastāstiet, ka jau šobrīd katru mēnesi atliekat tam konkrētu naudas summu. Iedrošiniet bērnu izklāstīt jums savas vēlmes un kopīgi vienojieties, kā un cik ilgā laikā šo mērķi varētu sasniegt. Krāšanas procesā galvenais ir noteikt motivējošu un sasniedzamu mērķi.

Pirmā darba pieredze

Ja pusaudzim ir vēlme pēc dārgākām mantām, drēbēm un lietām, viņu var mudināt piepelnīties nedēļas nogalēs un vasarā. Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā īpašas atbalsta programmas skolēnu darbam vasarā. Informācijai var sekot vietnē www.nva.gov.lv. Par vasaras darbu var interesēties arī savā pašvaldībā. No 9. klases var dibināt skolēnu mācību uzņēmumu programmā Junior Achievement, kas ir lieliska iespēja gūt pirmo pieredzi uzņēmējdarbībā un realizēt vispārdrošākās ieceres.

Bērni paļaujas uz vecāku atbalstu. Ar nelielām, regulārām iemaksām jūs jau laikus varat parūpēties par uzkrājumu veidošanu, kas būs būtisks atbalsts bērna nākotnei. Uzkrātais var noderēt studiju izmaksu segšanai, pirmā auto iegādei, lielāka pirkuma veikšanai vai kā finanšu rezerve, radot papildu drošības sajūtu.

Dodoties ceļojumā, kā arī ikdienas gaitās ir svarīgi parūpēties par ģimenes drošību arī neparedzētos gadījumos. Jums var noderēt:

Kvalitatīva izglītība nodrošina veiksmīgākas nākotnes iespējas. Bērna ziņā ir izvēlēties jomu, kurā ir ne vien saskatāms nākotnes potenciāls, bet kura ir arī interesanta viņam pašam. Tā tas ir – dzīves lielie lēmumi jāpieņem pašam. Taču, ja vajadzīgs atbalsts, ir labi, ja zini, kam to jautāt.

Uzziniet vairāk par valsts garantēto studiju un studējošo kredītu šeit.

Arvien vairāk vecāku veido uzkrājumus bērna nākotnei

Uzzināt vairāk

Mobilās lietotnes, kas atvieglos dzīvi bērniem un vecākiem

Uzzināt vairāk

Vai vecāki būtu gatavi uzticēt ģimenes budžeta plānošanu bērniem?

Uzzināt vairāk

Radīta, lai iemīļotu

Veidojiet bērna nākotni jau šobrīd!

Vai tev ir pārskats par saviem izdevumiem? "Mans budžets" tam ir lieliski piemērots rīks.

Ar Krājrīku vari veidot uzkrājumu nemanāmi – maziem un gudriem soļiem.

Seko mums sociālajos medijos

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
 • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo

Aizdevums, kas noder īstajā brīdī!

Ja plānots lielāks pirkums, patēriņa kredīts sniedz iespēju par to norēķināties pakāpeniski.

 • Patēriņa kredīts no 300 līdz 12 000 EUR
 • Nauda tiek ieskaitīta kontā uzreiz pēc līguma parakstīšanas
 • Atmaksā aizdevumu pirms termiņa bez komisijas maksas