Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem
Kļūt par klientu

Vecākiem

Atver kontu attālināti

Gatavs skolai, gatavs savai bankas kartei

Bērni visu apgūst tik ātri! Tāpēc arī naudas lietas ir prātīgi sākt mācīt jau bērnībā.

 • Konta atvēršana bērnam – attālināti vai filiālē
 • Bērna karte ir ērti piesaistīta internetbankā vecāka kontam
 • Maksājumi uz citām bankām ir bez maksas līdz 22 gadu vecumam
 • Plašas digitālās iespējas – mobilā lietotne, maksājumi, izmantojot viedtālruni vai viedpulksteni
Sūti un pārbaudi bērna kabatasnaudu mobilajā lietotnē pāris sekunžu laikā Turēt naudu kartē ir drošāk nekā skaidru naudu – makā Swedbank ISIC karte ir gan oficiāla skolēna apliecība un atlaižu karte, gan norēķinu karte

Swedbank ISIC skolēnu karte

 • Oficiāla skolēna apliecība un atlaižu karte
 • Droši un ātri bezkontakta maksājumi
 • Iespējams izmantot e-makos
 • Mēneša maksa tikai 0,25 EUR mēnesī
Vairāk par karti

Swedbank maksājumu karte

 • Droši un ātri bezkontakta maksājumi
 • Iespējams izmantot e-makos
 • 50% atlaide kartes ikmēneša maksai līdz 22 gadu vecumam
Vairāk par karti

Ar mobilo lietotni – vienkārši un ātri

Ērti pārvaldi sava bērna naudas lietas mūsu mobilajā lietotnē.

 • Pārskaiti naudu vien pāris sekunžu laikā
 • Apskati konta atlikumu
 • Pārvaldi karti – bloķē un atbloķē to, pieslēdz un atslēdz iepirkšanos internetā u. tml.
 • Aplūko aizmirsušos kartes PIN kodu jebkurā brīdī
 • Pievieno karti e-makam, lai bērns var norēķināties, izmantojot viedtālruni vai viedpulksteni
App Store Google Play

Runā ar bērnu par naudas lietām

Aizraujoši stāsti sarunām ar bērniem par naudu: lasi un klausies!

Uzzināt vairāk

Kā runāt ar bērniem par naudas vērtību? Palīgrīks: speciālas darba lapas

Uzzināt vairāk

Lauras Grēviņas pieredze, kā mācīt bērniem naudas lietas

Uzzināt vairāk
Lai pirmsskolas vecuma bērnam mācītu izpratni par naudu, var spēlēt veikalos vai izspēlēt kādu no bērna izraudzītajām profesijām, kurā viens no spēles elementiem var būt algas saņemšana – par labi padarītu darbu pienākas laba alga. Pēc tam var kopā pasapņot, kā bērns gribētu savu algu tērēt. Ja sapņi un ieceres ir lielāki, bērnam var izstāstīt, ka, piemēram, ceļojumam uz Disnejlendu ar vienu algu nepietiks un būs jāiekrāj. Ļaujiet bērnam pašam samaksāt par saldējumu, pasniegt pārdevējai naudu, saņemt atlikumu un čeku. Tas veicinās ne tikai izpratni par naudu, bet arī trenēs bērna sociālās prasmes, kas viņam būs nepieciešamas skolā un turpmākajā dzīvē. Mazam bērnam piemērotākais naudas krāšanas veids ir krājkase, ko bērns var aptaustīt, apskatīt un pagrabināt. Šajā vecumā ieteicams naudu krāt monētās, jo piecas viena eiro monētas bērnam var šķist vairāk nekā pieci eiro papīra naudā. Krājkase var būt caurspīdīga, lai bērns uzskatāmi redz, kā naudas kļūst vairāk. Atbalstiet bērnu krāšanas procesā. Krāšanu var veicināt gan krājkases izdekorēšana, gan kalendāra izveidošana, kurā bērns var sekot līdzi, cik daudz vēl pietrūkst līdz kārotajam pirkumam. Uzslavējiet bērnu par viņa mazajām uzvarām ceļā uz meistarību – iespējams, kāda neliela sasnieguma atzīmēšana pusceļā rosinās vēl lielāku degsmi nokļūt pie rezultāta vai arī atkārtot sasniegto. Dodoties uz veikalu, bērnam var kāroties ļoti daudz preču, tāpēc bērnam jāveido izpratne par to, ka nauda neaug kokos un no bankomāta nevar izņemt jebkuru summu. Ir svarīgi neizdabāt visām bērna vēlmēm un nepirkt visu, ko viņš iekāro. Ne vienmēr pietiks naudas, lai nepieciešamo vai kāroto iegādātos uzreiz. Saprast to, ka bankomāts nav zelta zivtiņa un vecāku maka saturs nav bezlimita, kas izpilda visas vēlēšanās, palīdzēs savs konts un norēķinu karte. Atkarībā no ģimenes budžeta jūs varat ieskaitīt konkrētu naudas summu bērna tēriņiem. Bērnam pašam būs sava nauda, ko viņš varēs tērēt pēc saviem ieskatiem. Savā internetbankā jūs varat sekot līdzi, kur un cik daudz naudas bērns ar karti iztērē. Uzticot bērnam nelielu pirkumu iegādi, jūs dosiet viņam iespēju pašam iemācīties, kā plānot pirkumus. Jaunākus skolēnus tas mudinās ātrāk apgūt reizrēķinu, saskaitīšanu un atņemšanu ar divciparu skaitļiem. Māciet bērnam paņemt čeku un sekot līdzi, vai atlikums sakrīt. Viens no veidiem, kā mudināt bērnu uzkrāt, lai sasniegtu kādu konkrētu mērķi, – apsolīt, ka tad, ja bērnam izdosies sakrāt pusi naudas lielākam pirkumam, otru pusi pieliksiet jūs. Tāpat ir svarīgi rūpēties, lai krāšanas mērķis būtu samērīgs, jo, visticamāk, bērnam pašam neizdosies sakrāt naudu rotaļu laukumam, bet ar vecāku palīdzību tikt pie jauna velosipēda ir iespējams.
 • Dažādu veikalu piedāvājumu salīdzināšana.
 • Pareizā brīža izvēlēšanās pirkumam.
 • Dažādu alternatīvu pirkumu samērošana (saldumi vai kino).
 • Mārketinga nozīme - izskaidrojiet bērnam paņēmienus, kurus tirgotāji izmanto, lai izraisītu vēlmi iegādāties vairāk preces.
Ja skolā tiek rīkots ikgadējais Mārtiņdienas gadatirgus, atbalstiet bērnu. Tā ir iespēja izbaudīt, kā tas ir – būt uzņēmējam un nopelnīt pirmo naudu. Ir jāizdomā, pēc kādiem produktiem – ēdieniem, dzērieniem – skolas tirdziņā varētu būt pieprasījums. Kāda būtu piemērota cena, lai citi šo preci gribētu pirkt, bet vienlaikus atmaksātos ražošana. Iedrošiniet bērnu padomāt kā noformēt savu pārdošanas vietu, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk pircēju.
Ar reāliem skaitļiem izskaidrojiet, cik naudas ģimenē tiek tērēts pārtikai, cik komunālajiem maksājumiem, cik izmaksā benzīns, apģērbs un citas ģimenei nepieciešamās lietas. Šādi pusaudzis sapratīs, kāpēc jūs ne vienmēr esat gatavs atbalstīt visas viņa finansiālās prasības. Māciet mazas naudas summas skatīt mēneša un gada griezumā. Piemēram, pusaudzim var šķist, ka pieci eiro kabatas naudas vienā dienā ir pārāk maz, bet jūs atspoguļojiet, ka nedēļā tie ir 25 eiro, mēnesī – 100, bet gadā – 1200 eiro. Bērni ir vecāku spogulis. Ja pats neveidojat uzkrājumus, būs grūtāk radīt šādu interesi arī bērnam. Veiciet uzkrājumus pats un stāstiet par to. Piemēram, ja plānojat vasarā doties atvaļinājumā, pastāstiet, ka jau šobrīd katru mēnesi atliekat tam konkrētu naudas summu. Iedrošiniet bērnu izklāstīt jums savas vēlmes un kopīgi vienojieties, kā un cik ilgā laikā šo mērķi varētu sasniegt. Krāšanas procesā galvenais ir noteikt motivējošu un sasniedzamu mērķi. Ja pusaudzim ir vēlme pēc dārgākām mantām, drēbēm un lietām, viņu var mudināt piepelnīties nedēļas nogalēs un vasarā. Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā īpašas atbalsta programmas skolēnu darbam vasarā. Informācijai var sekot vietnē www.nva.gov.lv. Par vasaras darbu var interesēties arī savā pašvaldībā. No 9. klases var dibināt skolēnu mācību uzņēmumu programmā Junior Achievement, kas ir lieliska iespēja gūt pirmo pieredzi uzņēmējdarbībā un realizēt vispārdrošākās ieceres.

Seko mums sociālajos medijos

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
 • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Tava internetbankas sesija ir pārtraukta

Drošības nolūkos aizver šo pārlūkprogrammu. Ja vēlies turpināt izmantot internetbanku, pievienojies no jauna.


Patēriņa kredīts ar 0 EUR noformēšanas maksu.

Piesakies līdz 31. jūlijam un saņem īpašo piedāvājumu!

 • Nauda kontā uzreiz pēc līguma parakstīšanas
 • Atmaksā aizdevumu pirms termiņa bez komisijas maksas