Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Hipotekāro kredītu procentu likmes

Bāzes procentu likmes

Nosaukums Periods Procentu likme Mainījusies
Vides faktors, EUR 1 0.503% 18.08.2022
Vides faktors, LVL/EUR 2 0.503% 18.08.2022
Bāzes likme, EUR3 3 mēneši 0.894% 18.08.2022
6 mēneši 1.329% 18.08.2022
12 mēneši 1.732% 18.08.2022
Bāzes likme, LVL/EUR 3 mēneši 0.894% 18.08.2022
6 mēneši 1.329% 18.08.2022
12 mēneši 1.732% 18.08.2022

Procentu likmju arhīvs

Euribor likmes ir pieejamas šeit: www.euribor-rates.eu/en/euribor-charts

1 Vides faktors, EUR

Ekonomiskās vides riska koeficients EUR valūtā izsniegtiem kredītiem ir atkarīgs no starptautiskās reitingu aģentūras Moody's noteiktā Latvijas valsts ilgtermiņa saistību kredītreitinga vēstures. Tiek izmantotas Latvijas valsts ilgtermiņa saistību kredītreitingam atbilstošā Reuters aprēķinātā eiro obligāciju indeksa vērtības pēdējos 2 gados, ņemot 5 atsauces datumu rādītājus (ar 6 mēnešu starplaiku no ekonomiskās vides riska koeficienta noteikšanas brīža vai klienta izvēlētās ekonomiskās vides riska koeficienta pārrēķina dienas). Katrā šajā atsauces datumā tiek noteikta Latvijas valsts ilgtermiņa saistību kredītreitingam atbilstošā Reuters aprēķinātā 7 gadu eiro obligāciju indeksa un atbilstošā "nulles riska" - 7 gadu procentu likmju mijmaiņas darījumu procentu likmes starpība. Ekonomiskās vides riska koeficients ir šo 5 starprezultātu vidējā aritmētiskā vērtība.


2 Vides faktors, LVL/EUR

Vides faktors EUR valūtas hipotekārajiem aizdevumiem, kas līdz 01.01.2014. bija LVL valūtas hipotekārie aizdevumi un kam, līdz ar euro ieviešanu Latvijā, aizdevuma valūta tika mainīta no latiem uz euro.
Ekonomiskās vides riska koeficients ir hipotekārā kredīta bāzes likmes komponents. Šo koeficientu aprēķina par pēdējo 2 gadu periodu, ņemot 5 atsauces datumu rādītājus (ar 6 mēnešu starplaiku no ekonomiskās vides riska koeficienta noteikšanas brīža vai klienta izvēlētās ekonomiskās vides riska koeficienta pārrēķina dienas).
Atsauces datumiem, kas ir pirms 2014.gada 1.janvāra (pirms Latvijas pievienošanās euro zonai), rādītāju nosaka izmantojot starpību starp Reuters aprēķinātā 7 gadu AAA reitinga obligāciju indeksa un atbilstošā "nulles riska" - 7 gadu procentu likmju mijmaiņas darījuma procentu likmi.
Atsauces datumiem, kas ir pēc 2014.gada 1.janvāra (ieskaitot), rādītājs saistīts ar starptautiskās reitingu aģentūras Moody's noteikto Latvijas valsts ilgtermiņa saistību kredītreitingu. Rādītājs vienāds ar minētajam kredītreitingam atbilstošā Reuters aprēķinātā 7 gadu eiro obligāciju indeksa un atbilstošā "nulles riska" - 7 gadu procentu likmju mijmaiņas darījumu procentu likmes starpību. Ekonomiskās vides riska koeficients ir šo 5 atsauces datumu rādītāju vidējā aritmētiskā vērtība.


3 Bāzes likme

Bāzes likme ir Swedbank piemērota procentu likme, kas katru dienu tiek noteikta aizdevumiem EUR valūtā. Bāzes likme sastāv no konkrētā perioda Euribor un Vides faktora konkrētajā dienā.

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
  • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo

Kā noskaidrot esošo pensiju 2. līmeņa uzkrājumu?

6% no tavas algas tiek novirzīti pensiju 2. līmenī ar mērķi izveidot papildu uzkrājumu vecumdienām.

Noskaties video un uzzini:

  • Kā noskaidrot pensiju 2. līmeņa ieguldīto kopsummu?
  • Kur apskatīt veikto uzkrājumu?
  • Kā pārbaudīt, kāds ir uzkrājuma pieaugums?