Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Par karu Ukrainā

Finanšu pakalpojumi ar Ukrainu

Naudas pārskaitījumiem uz Ukrainu nav ieviesti ierobežojumi. Izņēmums ir sankciju ietekme (separātiskajos reģionos) – pārskaitījumi personām, kuras iekļautas sankciju sarakstos, netiek izpildīti. Tāpat maksājumi var nenotikt, ja konkrētajai saņēmējbankai ir tehniskas problēmas vai arī klients nekorekti ir aizpildījis maksājuma detaļas. Komisijas maksa tiek atgriezta par maksājumiem, kas veikti tikai uz Ukrainas bankās atvērtajiem kontiem. Ieturētā komisijas maksa vienas darbdienas laikā tiks atgriezta maksātāja kontā. Maksājumiem, kas veikti uz Ukrainas valsts iestāžu vai citu organizāciju atvērtajiem kontiem ārpus Ukrainas (tostarp ES un ASV), komisijas maksu ieturēs saskaņā ar cenrādi, un tā netiks atgriezta. Saistībā ar ASV OFAC sankcijām pret tā dēvēto Doņetskas tautas republiku un Luhanskas tautas republiku attiecīgajās teritorijās nedarbosies Mastercard izsniegtās maksājumu kartes. Pārējā Ukrainas teritorijā karšu lietošana var tikt traucēta tikai saistībā ar sakaru pārrāvumiem Ukrainas teritorijā. Cilvēkiem, kuri atrodas Ukrainā, iesakām izņemt prognozējami nepieciešamo naudas summu skaidrā naudā. Jā, šobrīd nav nekādu ziņu, ka Ukrainas banku izsniegtajām kartēm būtu kādi ierobežojumi Latvijas teritorijā. Ar Ukrainā izsniegtām maksājumu kartēm ir iespējams izņemt skaidru naudu (EUR valūtā) Swedbank bankomātos. Iespējamo valūtas konvertāciju šādā gadījumā veiks Ukrainā esošā banka pēc sevis apstiprinātiem valūtu kursiem. Par šādu darījumu Swedbank arī nepiemēro komisijas maksu (izņēmums var būt Ukrainā esošās bankas nosacījumi par maksājumu kartes izmantošanu ārzemēs). Swedbank jau ilgstoši nestrādā ar Ukrainas grivnām (ne skaidrā, ne bezskaidrā naudā). Ja cilvēks vēlas tās samainīt skaidrā naudā, aicinām vērsties kādā no valūtas maiņas punktiem. Ja klientam nepieciešams pārskaitīt grivnas no Ukrainas bankas uz kontu Swedbank, vispirms jāveic konvertācija uz kādu no valūtām, ar ko strādā Swedbank, un tikai pēc tam jāveic pārskaitījums. Šobrīd komisijas maksa par pārskaitījumiem uz un no Ukrainas netiek piemērota.

Jā, Swedbank atver kontu Ukrainas pilsoņiem. To ir iespējams izdarīt klātienē – kādā no Swedbank filiālēm. Pirms ierašanās bankas filiālē apmeklējumam iepriekš jāpierakstās. To var izdarīt Swedbank mājaslapā sadaļā Pieteikties apmeklējumam, izvēloties tēmu “Konta atvēršana Ukrainas iedzīvotājam”.

Pieteikties var arī, zvanot 67445555 darbdienās no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Ukrainas pilsonim primāri ir jāuzrāda Ukrainā izdots un ceļošanai derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Ja personai ir Latvijā izsniegta vīza vai termiņuzturēšanās atļauja, jāuzrāda arī tā. Ja Ukrainas pilsoņa rīcībā ir tikai tāds personu apliecinošs dokuments, kurš nav derīgs ceļošanai (piemēram, Ukrainā izdota iekšzemes pase), sākotnēji jāvēršas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju – trešās valsts pilsoņa personas apliecību. Konta atvēršana šajā gadījumā būs iespējama tikai tad, kad tiks uzrādīts Ukrainā izdots personu apliecinošs dokuments un termiņuzturēšanās atļauja. Ja personai ir piešķirts patvēruma meklētāja statuss, kopā ar personu apliecinošu dokumentu jāuzrāda Latvijā izdots patvēruma meklētāja personas dokuments. Ja personai ir piešķirts bēgļa statuss, jāuzrāda Latvijā izdots bēgļa ceļošanas dokuments (pase) un pastāvīgā uzturēšanās atļauja. Ja personai ir piešķirts alternatīvais statuss, jāuzrāda Latvijā izsniegts ceļošanas dokuments (pase) un termiņuzturēšanās atļauja.

Ja konts ir jāatver nepilngadīgai personai līdz 16 gadu vecumam (neieskaitot), to var izdarīt gadījumā, ja bērns Latvijā mācās. Kontu var atvērt filiālē, bērnam ierodoties kopā ar vecāku vai likumīgo aizbildni. Jāuzrāda Ukrainā izdots un ceļošanai derīgs bērna personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), uzturēšanās atļauja vai vīza un aizbildniecības faktu apliecinoši dokumenti*.

Bankai ir pienākums izpildīt normatīvās prasības un savā darbībā ievērot “Pazīsti savu klientu” jeb Know Your Customer (KYC) principu, tāpēc atbilde par konta atvēršanu tiks sniegta pēc nepieciešamo pārbaužu veikšanas, bet ne vēlāk kā 5 darba dienu laikā.

*Minētos dokumentus banka pieņem latviešu, krievu vai angļu valodā. Pārējos gadījumos banka pieņem notariāli apstiprinātus šo dokumentu tulkojumus latviešu, krievu vai angļu valodā.

Šobrīd personām, kuras ieradušās no Ukrainas ar Ukrainā izdotu personu apliecinošo dokumentu, konta atvēršana ir bez maksas. Tāpat banka bez maksas izsniegs kodu kalkulatoru un 1 debetkarti, par kuru netiks ieturēta kartes izgatavošanas maksa un vienu gadu netiks ieturēta kartes ikmēneša maksa.

Ierastā komisijas maksa 200 EUR par pirmreizēju dokumentu pārbaudi (klientiem, kuru personu apliecinošs dokuments izdots ārpus ES, EEZ vai Šveices un kuriem nav Latvijas Republikas izdotas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas) Ukrainas pilsoņiem uz laiku pilnībā ir atcelta.

Finanšu pakalpojumi ar Krieviju un Baltkrieviju/sankciju ietekme

Swedbank ir pieņēmusi lēmumu vairs nenodrošināt maksājumus uz un no Krievijas vai Baltkrievijas. Ienākošie maksājumi no Krievijas vai Baltkrievijas būs iespējami līdz 2022. gada 6. maijam (ieskaitot). Kamēr izejošie maksājumi uz Krieviju vai Baltkrieviju būs iespējami līdz 2022. gada 20. aprīlim (ieskaitot). Lūdzam ņemt vērā, ka automātiski tiks pārtraukti arī iepriekš noslēgtie Regulāro maksājumu rīkojumi. No 2022. gada 16. marta Swedbank vairs nenodrošina maksājumus un valūtas maiņu Krievijas rubļos. Līdz ar Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai, pēdējo nedēļu laikā ir ieviestas apjomīgas sankcijas kā pret Krievijas Federāciju, tā arī Baltkrievijas Republiku, daļu to pilsoņu un arī uzņēmumu. Līdz ar to, ievērojot visas Eiropas Savienības un ASV OFAC sankciju prasības un Grupas attiecīgās risku politikas, Swedbank Grupa ir pieņēmusi lēmumu pārtraukt visus finanšu darījumus, kur maksājumi tiek veikti uz vai saņemti no Krievijas un Baltkrievijas. Ienākošie maksājumi no Krievijas vai Baltkrievijas būs iespējami līdz 2022. gada 6. maijam (ieskaitot). Swedbank pēc šiem datumiem neapkalpos maksājumus uz un no Krievijas/Baltkrievijas. Aicinām klientus laikus rast alternatīvas citās maksājumu iestādēs, kuras, iespējams, turpinās strādāt ar šīm valstīm. Swedbank turpinās apkalpot maksājumus, kas vērsti uz atsevišķām sociālām sabiedrības grupām – klientiem, kuri no šīm valstīm saņem pensiju vai pabalstu maksājumus. Tomēr aicinām klientus sekot līdzi jaunākajai informācijai. Ja banka, no kuras tiek skaitīta nauda, neatrodas sankciju sarakstā un nav atslēgta no SWIFT sistēmas, pensijas/pabalsta saņemšanai vajadzētu notikt.

Reaģējot uz ASV OFAC sankcijām, maksājumu karšu sistēmu nodrošinātāji Mastercard un VISA pārtrauc sadarbību ar visām Krievijas un atsevišķām Baltkrievijas bankām. Tas nozīmē, ka Krievijā izdotās Mastercard vai VISA maksājumu kartes nedarbosies Swedbank bankomātos vai maksājumu terminālos (POS). Tāpat Swedbank kartes nedarbosies Krievijā.

ASV OFAC ieviestās sankcijas attiecas uz šādām Baltkrievijas bankām:

 • Belvnesheconombank (Bank BelVEB)*;
 • Moscow-Minsk Bank (Bank Dabrabyt);
 • Belinvestbank (Belarussian Bank of Development and Reconstruction).

* VISA ieviestie ierobežojumi.

Krievijā izsniegtās Mastercard vai VISA maksājumu kartes nevar izmantot Swedbank bankomātos, bankas izsniegtajos maksājumu terminālos (POS) un e-komercijas platformās. Baltkrievijas gadījumā šobrīd ir informācija, ka nedarbosies Mastercard kartes, kas izsniegtas Moscow-Minsk Bank (Bank Dabrabyt) un Belinvestbank, kā arī VISA kartes, kuras izsniegtas Belvnesheconombank (Bank BelVEB) klientiem. Krievijā izsniegtās Mastercard vai VISA maksājumu kartes nevar izmantot Swedbank bankomātos, bankas izsniegtajos maksājumu terminālos (POS) un e-komercijas platformās. Baltkrievijas gadījumā šobrīd ir informācija, ka nedarbosies Mastercard kartes, kas izsniegtas Moscow-Minsk Bank (Bank Dabrabyt) un Belinvestbank, kā arī VISA kartes, kuras izsniegtas Belvnesheconombank (Bank BelVEB) klientiem. Šobrīd sankcijas ir noteikušas ASV un ES. Aktuālo sankciju sarakstu iesakām meklēt ārlietu ministrijas mājaslapā www.mfa.gov.lv. Tāpat aktuālāko informāciju par sankcijām un citiem ierobežojumiem Krievijai un Baltkrievijai, kas ir saistoši finanšu sektoram, aicinām lasīt FKTK mājaslapā “Sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju” (fktk.lv). ES un ASV ir noteikušas sankcijas, kas vērstas pret vairākām Krievijas bankām, Krievijas politiķiem, privātpersonām un uzņēmumiem, kas ir saistīti ar tā dēvēto Doņeckas Tautas republiku un Luhanskas Tautas republiku – diviem separātiskajiem reģioniem, kurus Krievija nesen atzina par neatkarīgiem. Sankciju saraksti nepārtraukti tiek papildināti. Lai sekotu līdzi aktuālajai informācijai, lūdzam meklēt informāciju pārbaudītos un uzticamos ziņu avotos www.mfa.gov.lv, www.fktk.lv u.tml. Jā, bankām, tāpat kā visiem pārējiem tirgus dalībniekiem, ir pienākums ievērot noteiktās sankcijas. Nav iespējami maksājumi ar Krieviju un Baltkrieviju (skat. 2.1. punktu), tāpat arī nav iespējams veikt darījumus uz nemiernieku kontrolētajām Doņeckas un Luhanskas daļām un veikt darījumus ar fiziskajām vai juridiskajām personām, kuras ir iekļautas sankciju sarakstos.

Konts var tikt iesaldēts tad, ja klients vai, juridiskās personas gadījumā, tā īpašnieki ir sankciju sarakstos, kā arī tad, ja tiek mēģināts veikt maksājumus ar sankciju subjektiem – personām, kuras ir sankciju sarakstos, vai uzņēmumiem, kur īpašnieku struktūrā vai kontrolē ir sankciju subjekti.

Ja klienta konts tiek iesaldēts, tad klients par to tiek informēts. Ja klientam jāveic maksājumi, kas atbilst pamatvajadzībām, tad klients var vērsties bankā ar lūgumu saņemt tam atļauju, banka tālāk prasīs šo atļauju FKTK.

Diskusijas par jaunām sankcijām norisinās nemitīgi. Mēs nepārtraukti sekojam līdzi notikumu attīstībai un esam gatavi reaģēt, ja tiks piemērotas jaunas sankcijas. Aktuālo sankciju sarakstu iesakām meklēt www.mfa.gov.lv un www.fktk.lv.

Atslēgšana no SWIFT

Šobrīd pieņemts lēmums, ka no SWIFT atslēgs daļu, bet ne visas Krievijas bankas. Aktuālo informāciju vienmēr var pārbaudīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā www.fktk.lv. Sankcijas tiek vērstas arī pret Krievijas Centrālo banku, kas ietekmēs tās iespējas veikt darījumus starptautiskajos finanšu tirgos.

No 12. marta SWIFT atslēdz šādām bankām:

 • Otkritie
 • Novikombank
 • Promsvyazbank
 • Bank Rossii
 • Sovkombank
 • Vneshekonombank
 • VTB Bank

No 14. jūnija SWIFT atslēdz šādām bankām:

 • Sberbank
 • Rosseļhozbank (Россельхозбанк)
 • Maskavas kredītu banka (Московский кредитный банк)

Fondi un ieguldījumi

Ietekme uz klientu akciju vērtību ir iespējama, ņemot vērā to, ka varētu mainīties tirgus, nākotnes prognozes uzņēmuma peļņai konkrētajā nozarē vai citi faktori. Turklāt ir iespējams dažādu sankciju risks, kas var ietekmēt akcijas vērtību un tās likviditāti finanšu tirgos. Pašlaik nav iespējams nodrošināt tirdzniecību ar Krievijas akcijām, kas kotētas jebkurā no tirgiem, tāpēc tirdzniecība uz laiku ir pārtraukta. Atsevišķos gadījumos pārvedumi var būt iespējami, bet, ņemot vērā mainīgo situāciju, var rasties apstākļi, kad darījumu nav iespējams izpildīt. Šobrīd katrs vērtspapīru pārvedums ir jāvērtē individuāli. Ietekme uz klientu fondu daļu vērtību ir iespējama, ņemot vērā, ka varētu mainīties attiecīgo ieguldījumu tirgus vērtība. Turklāt ir iespējams, ka fondi varētu uz laiku apturēt darījumu veikšanu, ja fonda pārvaldes sabiedrība nevar veikt korektu novērtējumu par fonda ieguldījumu vērtību. Laikā, kad fonds ir apturējis darījumu veikšanu, nevienam nav iespēju pirkt vai pārdot savas fonda daļas. Swedbank Krievijas Akciju Fonds un Templeton Eastern Europe Fund. Swedbank Krievijas Akciju Fonds.

Nozīmīgs akciju cenas samazinājums vai akciju tirgus kritums pats par sevi nav iemesls tam, lai fonda pārvaldes sabiedrība pieņemtu lēmumu apturēt darījumu veikšanu ar fondu daļām. Saskaņā ar tiesību aktiem fondam ir uz laiku jāaptur darījumu veikšana, ja fonda pārvaldes sabiedrība nevar garantēt fonda ieguldījumu precīzu novērtējumu.

Darījumu apturēšana ir patērētāju aizsardzības pasākums, kura mērķis ir aizsargāt visu fonda daļu īpašnieku intereses un nodrošināt vienlīdzīgu to tiesību ievērošanu.

Laikā, kad fonds ir apturējis darījumu veikšanu, nevienam nav iespējas pirkt vai pārdot savas fonda daļas. Spēkā stājas vienlīdzīgas attieksmes princips, lai nodrošinātu vienādu rīcību attiecībā uz visiem klientiem. Vienlīdzīgas attieksmes princips ir viens no fondu darbību regulējošo tiesību aktu pamatprincipiem, un tas attiecas uz visām fiziskajām un juridiskajām personām. Jūsu līdzekļi ir iesaldēti līdz brīdim, kad attiecīgie ierobežojumi tiks atcelti vai koriģēti. Fonda daļas un to bāzes aktīvi paliks tādi, kādi tie būs fiksēti iesaldēšanas brīdī.

Fonda pārvaldes sabiedrība pieņēma lēmumu slēgt fondu tirdzniecībai, sākot ar 25.02.2022. plkst. 16.00.

Iesniegt rīkojumus Fonda daļu pārdošanai joprojām ir iespējams. Tomēr gan jaunie, gan jau iesniegtie Fonda daļu pārdošanas un izejošie maiņas rīkojumi netiks izpildīti, kamēr vien darījumi ar Fonda daļām būs apturēti. Šādi rīkojumi nekavējoties tiks nosūtīti izpildei, ja darījumi ar Fonda daļām tiks atsākti. Ņemiet vērā, ka Fonda daļu vērtība darījumu atsākšanas brīdī var būt ievērojami zemāka nekā to pēdējā zināmā vērtība.

Neizpildītos pārdošanas un izejošos maiņas rīkojumus jebkurā brīdī var anulēt. Lai to izdarītu, jānosūta bankas ziņojums ar anulēšanas lūgumu, norādot iesniegtā uzdevuma numuru. Iesniegtā uzdevuma numuru var atrast internetbankas sadaļā Uzkrājumi, ieguldījumi > Mani ieguldījumi > Mans portfelis un tālāk sadaļā Iesniegtie uzdevumi.

Visi iesniegtie pirkšanas rīkojumi (t.sk. maiņas) tiks atcelti 06.05.2022., un jaunus pirkšanas rīkojumus nav iespējams iesniegt.

Fonda pārvaldošā sabiedrība rūpīgi seko līdzi notikumiem Krievijā un atsāks fonda darījumu veikšanu, tiklīdz tirgus atkal būs atvērts ārvalstu investoriem un varēsim nodrošināt, ka uzticamā veidā tiek veikta fonda ieguldījumu precīza novērtēšana. Šobrīd nav iespējams prognozēt, kad tas notiks. Ja fonda darbība nav uz laiku apturēta, līdzekļus var iegūt, pārdodot fonda daļas noteiktajā kārtībā, kas ir minēti rīkojumu apstrādes nosacījumos.

Hipotekārā kreditēšana

Swedbank finansēšanas nosacījumi nav mainījušies un joprojām ir iespējams saņemt aizdevumus. Arī tuvākajā laikā netiek plānots veikt būtiskas izmaiņas. Aicinām klientus, kuru ienākumi ir tieši vai netieši saistīti ar Krieviju, Ukrainu vai Baltkrieviju, kritiski novērtēt savu ienākumu iespējamās izmaiņas nākotnē pirms pieteikšanās jaunam aizdevumam. Situācija Ukrainā neietekmē kredīta līguma nosacījumus. Šobrīd ir pāragri par to spriest. Ja noteiktās sankcijas būtiski ietekmēs Latvijas iedzīvotāju pirktspēju, ilgtermiņā tas varētu samazināt pieprasījumu pēc nekustamā īpašuma iegādes. Pašreizējās prognozes liecina, ka Euribor likmes kāps, sasniedzot nulles līmeni tuvāko 1 līdz 2 gadu laikā. Tomēr jāņem vērā, ka tās ir pašreizējās prognozes un tās var mainīties atkarībā no nestabilās situācijas pasaulē.

Kā notiek Swedbank darbs šajā laikā?

Banka darbojas ierastajā režīmā. Mēs sekojam līdzi notikumu attīstībai un reaģējam potenciālo sankciju ietekmē. Esošā situācija rada nenoteiktību, atstāj negatīvu ietekmi uz tirgu, tomēr tam nav ietekmes uz bankas stabilitāti. Skaidras naudas pieejamība tiek nodrošināta kā parasti. Rūpīgi tiek uzraudzīti bankomāti, lai maksimāli ātri papildinātu skaidrās naudas krājumus. Swedbank Latvija kapitāla pietiekamības rādītājs pārsniedz kopējo kapitāla prasību par 2 reizēm, kamēr bankas likviditātes apmērs pārsniedz minimālo prasību par vairāk nekā 5 reizēm.

Aicinām klientu iepazīties ar konkrētās apdrošināšanas līguma noteikumiem. Ja negadījuma cēlonis būs saistīts ar karadarbību, bruņotu konfliktu, valsts iestāžu lēmumiem vai starptautisko sankciju piemērošanu, tas netiks uzskatīts par apdrošināšanas gadījumu.

Notiekot negadījumam, klientam ir jāaizpilda apdrošināšanas atlīdzības pieteikums un jāiesniedz negadījuma un tā apstākļus apliecinoši dokumenti. Katrs gadījums tiks individuāli izvērtēts.

NB! Iepriekš minētā informācija var strauji mainīties plašas neskaidrības apstākļos.

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
 • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo

 • Pensija atnāks.
  Izvēlies kā sagaidīsi.
 • Izvēlies sev piemērotāko pensiju plānu

Pensija atnāks. Izvēlies, kā sagaidīsi.

Sāc gadu ar pārdomātu izvēli!

Ieguldi savu pensiju 2. līmeņa uzkrājumu pie Swedbank – lielākā pārvaldītāja Latvijā, kuru izvēlas jau vairāk nekā 550 000 iedzīvotāju.*

 1. Plašs pensiju plānu klāsts – izvēlies sev piemērotāko
 2. Zemas komisijas no 0,30% līdz 0,47% gadā atkarībā no plāna
 3. Ilgtspēju veicinoši pensiju plāni
Uzzini vairāk

* Lielākais pensiju pārvaldītājs pēc dalībnieku skaita un aktīvu apjoma (datu avots – manapensija.lv, 30.12.2022.)