Pensiju 2. līmenis

Izvēlies labāko* pensiju 2. līmeņa plānu!

Pensiju 2. līmenis ir valsts fondētā jeb uzkrājošā pensiju shēma - iespēja palielināt savu pensiju, daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu novirzot profesionālam līdzekļu pārvaldītājam, kas tos investē vērtspapīros un gādā par peļņu.

Uzkrātā pensijas kapitāla apmērs ir atkarīgs ne vien no algas lieluma un sociālo iemaksu likmes, bet arī no izvēlētā līdzekļu pārvaldītāja, ieguldījumu plāna un dalības ilguma šajā pensiju līmenī.

* Investment and Pensions Europe 2016. gadā atzinis Swedbank pensiju 2. līmeņa plānu “Dinamika” par labāko Centrāleiropā un Austrumeiropā.

* Investment and Pensions Europe 2016. un 2017. gados ir atzinis Swedbank pensiju 2. līmeņa plānu “Dinamika” par labāko Centrāleiropā un Austrumeiropā.

Kādas ir jūsu pensiju 2. līmeņa iemaksas?

Mana neto alga

* Aprēķins veikts ņemot vērā šobrīd spēkā esošo iemaksu likmi pensiju 2. līmenī, darba spēka nodokļu likmes, neapliekamo minimumu.

Iemaksas gada laikā*
EUR

TOP 3 kritēriji, pēc kādiem iedzīvotāji izvēlas pensiju 2. līmeņa pārvaldnieku

Swedbank iedzīvotāju aptauja par attieksmi pret pensiju 2. līmeņa uzkrājumiem veikta 2016. gada oktobrī sadarbībā ar “Snapshots”, aptaujājot 705 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Bieža pensiju pārvaldītāja maiņa var negatīvi ietekmēt uzkrājuma vērtības pieaugumu, jo vienkārši izdarīta nepareizā laikā. Lai savu uzkrājumu ne tikai nosargātu, bet arī vairotu, svarīgi turēties pie viena pensiju plāna ilgtermiņā!

Vairāk informācijas par 2. pensiju līmeni

Izvēlieties sev piemērotāko pensiju plānu!

Pensiju fondu pārvaldnieks "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS piedāvā divus dažādus pensiju plānus ar atšķirīgu ieguldījumu politiku, riska pakāpi un prognozēto peļņas līmeni:

Konservatīvā stratēģija piemērota Tev:

  • Ja esi vecāks par 50 gadiem vai
  • Ja nevēlies riskēt ar savu naudu

Aktīvā stratēģija piemērota Tev:

  • Ja esi vecumā līdz 50 gadiem vai
  • Ja esi gatavs uzņemties daļēju ieguldījumu svārstību risku

Noderīgi pakalpojumi

Līdzekļu pārvaldītājs "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, līdzekļu turētājs "Swedbank" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048. Pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu prospekti un darbības rezultāti pieejami www.swedbank.lv
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku.