Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Par gudriem lēmumiem saki paldies sev

Uzzini, kā Swedbank var palīdzēt tavu ilgtspējīgo lēmumu pieņemšanā!

Par gudriem lēmumiem saki paldies sev

Katrs jauns pirkums var kļūt par soli pretī ilgtspējīgākam dzīvesstilam. Izdarot gudru izvēli, ietaupīsi gan vides resursus, gan naudu.

A+++ klases ledusskapis patērē līdz pat 60% mazāk elektroenerģijas nekā A klases ledusskapis.

Hibrīdauto CO2 emisija ir par 20–40% mazāka nekā tikai ar fosilo degvielu darbināmiem auto.

Pēc ēkas siltināšanas apkures rēķini dzīvoklī var samazināties par līdz pat 60%.

Informācijas avots: Elektrum Energoefektivitātes centrs

Lielāki pirkumi

Kā iegādāties energoefektīvu sadzīves tehniku?

Pērc lēti? Pērc divreiz. Tāda ir realitāte, pērkot teju jebko – apģērbu vai mēbeles, sadzīves tehniku vai materiālus mājokļa remontam. Ir vērts ieguldīt nedaudz vairāk, lai par kvalitatīvo rezultātu varētu priecāties ilgāk. Tāpat – jo retāk ko iegādājies, jo mazāk resursu tiek izmantots un mazāk atkritumu rodas.

Ja plāno lielāku pirkumu vai mājokļa renovāciju līdz 12 000 eiro, izskati iespējas, ko piedāvā Swedbank patēriņa kredīts!

Noskaidro savas iespējas

Mājokļa renovācija

Kā renovēt mājokli videi draudzīgi?

Dzīves lielāko daļu pavadām iekštelpās, tāpēc interjeram jābūt iedvesmojošam, bet apdares materiāliem – kvalitatīviem. Tāpat svarīgas ir arī mēbeles. Varbūt ir vērts investēt dzimtas mēbeļu atjaunošanā? Izvēloties jaunas mēbeles, meklē uz tām FSC sertifikāta simbolu. Tas apstiprina, ka kokmateriāli iegūti ilgtspējīgā saimniecībā. Runājot par dizainu - askētisms vienmēr ir laba ideja, jo tam ir grūti apnikt. Personību un noskaņojumu vari izpaust, mēbelēm pieskaņojot interjera aksesuārus un dekorus.

Ir vairāki veidi, kā mājokli padarīt energoefektīvāku. Pirmkārt, kvalitatīvs mājokļa siltinājums. Tā ir investīcija, kas atmaksājas gan ikmēneša rēķinos, gan ietaupītajos vides resursos. Otra iespēja – “gudrās mājas” sistēmas ieviešana. Tā ir iespēja enerģijas patēriņu piemērot mājokļa iemītnieku paradumiem.

Ja vēlies renovēt mājokli vai iegādāties nelielu nekustamo īpašumu līdz 20 000 eiro vērtībā, Swedbank Mazais mājokļa kredīts būs lielisks finansējuma avots.

Noskaidro savas iespējas

Jaunums! Plāno remontdarbus privātmājas energoefektivitātes uzlabošanai? Uzzini vairāk par jauno finansējuma piedāvājumu.

Auto iegāde

Kā izvēlēties auto gudri?

Auto ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc tam jābūt pārdomātam. Lai izvēlētos videi draudzīgu auto, izpēti parametrus, piemēram, degvielas patēriņu un CO2 emisiju līmeni. Elektromobilis, hibrīdauto un auto ar benzīna dzinēju izdala mazāk CO2 nekā auto ar dīzeļdzinēju. Taču ņem vērā, ka tirgū tiek piedāvāta arī atjaunojamā dīzeļdegviela ar ievērojami mazāku kaitīgo izmešu līmeni.

Iegādāties lietotu auto ir videi draudzīga ideja, taču izvēlei jābūt ļoti pārdomātai. Izpēti iecerēto auto, noskaidrojot tā patieso nobraukumu un servisa vēsturi. Dodies testa braucienā pie mehāniķa un uzklausi viņa viedokli.

Ja plāno izvēlēties auto līdz 12 000 eiro, Swedbank auto kredīts ir ērts finansējuma avots.

Noskaidro savas iespējas

Saules paneļi

Kā izmantot saules enerģiju savā labā?

Saules enerģijas izmantošana ir ieguldījums, kas noteikti atmaksāsies, īpaši ilgtermiņā. Pateicoties tam, ka saules paneļu un to uzstādīšanas cenas ir samazinājušās, tie kļuvuši pieejami daudziem. Lai gan reizēm tiek pausts uzskats, ka Latvija nav saules enerģijas iegūšanai piemērota, patiesībā Latvijā saulaino stundu skaits ir aptuveni tāds pats kā Lielbritānijā vai Vācijā. Turklāt mūsdienu tehnoloģijas ļauj uzkrāt saules enerģiju arī mākoņainās dienās.

Saules paneļus var uzstādīt uz gandrīz visu veidu jumtiem, izņemot salmu jumtus. Ja jumts tomēr nav piemērots saules paneļu uzstādīšanai (piemēram, to aizēno koki), paneļus iespējams izvietot arī uz zemes. Tirgū pieejami dažādi saules paneļi, tiem ir dažādas cenas, atšķirīga efektivitāte, spēja uzkrāt saules enerģiju mākoņainā laikā un citi faktori.

Ja plāno uzstādīt saules paneļus un īpašums jau ir pieslēgts elektroenerģijas tīklam, Swedbank saules paneļu kredīts ir piemērots finansējuma avots!

Jaunums! Īpaši izdevīgi nosacījumi ar fiksētu procentu likmi.

Ir labi zināt, ko vari atļauties! Izmanto Swedbank saules paneļu kredīta kalkulatoru un noskaidro savas iespējas.

Ko vērts zināt aizņemoties?

Izmanto produktu kalkulatorus, lai aprēķinātu sev piemērotu mēneša maksājumu. Ja vēlies pieteikt aizdevumu, to ērti izdarīt attālināti un uz banku nav jānāk. Pievērs uzmanību tam, kādas ir kredīta kopējās izmaksas, ne tikai procentu likme, – kārtīgi izlasi līguma noteikumus. Kredītmaksājumi nedrīkst pārsniegt 30–40% no taviem ikmēneša ienākumiem. Vai sava mājokļa remontam vēlies aizņemties vairāk nekā 5000 eiro? Apsver iespēju izmantot Swedbank Mazo mājokļa kredītu, jo tā kredītprocenti ir zemāki. Ja ir iespējams, atmaksā aizdevumu agrāk. Tas ir bez maksas, un tā ietaupīsi naudu par kredītprocentiem. Savlaicīgi veikti kredītmaksājumi uzlabo tavas iespējas aizņemties arī turpmāk. Ja tevi piemeklē grūtības atmaksāt aizdevumu, atceries, ka vari vienoties ar banku par risinājumu vai pieteikt kredītbrīvdienas.

Raksti zinātkārajiem

Kas ir energoefektīvs mājoklis?

Uzzināt vairāk

Cik drīz elektroauto kļūs par iedzīvotāju pirmo izvēli?

Uzzināt vairāk

Trīs svarīgākie soļi līdz saules paneļiem jūsu īpašumā

Uzzināt vairāk

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Mēs palīdzēsim tev sākt krāt!

Atbildi uz 3 jautājumiem un uzzini, kādi uzkrājumu veidi tev būtu vispiemērotākie un kā visvieglāk sākt.