Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Ieguldītāju interešu aizsardzība

Ārvalstu kontu nodokļu pienākumu izpildes akts (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA).

FATCA ir ASV normatīvais akts, kas pieņemts 2010. gadā ar mērķi novērst ASV personu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, izmantojot kontus ārvalstu bankās.

FATCA ietvaros ārvalstu bankām ir jānodrošina informācijas sniegšana ASV Ieņēmumu dienestam (Internal Revenue Service, IRS) par ASV nodokļu maksātāju atvērtajiem kontiem šajās bankās.

Minētā prasība attiecas arī uz informācijas sniegšanu par juridiskajām personām, kuru patiesie labuma guvēji ir ASV nodokļu maksātāji un kuru konti ir atvērti attiecīgajās ārvalstu bankās. FATCA prasības ir globālas un attiecas uz jebkuru banku pasaulē.

Dodd Frank

Doda - Franka Volstrītas reformu un patērētāju aizsardzības akts (Dodd-Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act) ir ASV federālais likums, kas tika pieņemts, reaģējot uz 2008. gada krīzi. Tas ieviesa daudz izmaiņu ASV finanšu sektoram saistošajos normatīvajos aktos, tajā skaitā jaunas visaptverošas prasības finanšu tirgos un patērētāju tiesību aizsardzības jomā.

Likuma pamatmērķis ir aizsargāt ASV personas. Tādējādi likumam ir pārrobežu tvērums, kas jāņem vērā bankām visā pasaulē. Atsevišķos gadījumos likuma prasības var paredzēt ierobežojumus ASV personām ārvalstīs saņemt noteikta veida investīciju pakalpojumus.

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Future Hub – Swedbank ilgtspējas akselerators

Uzsāc ceļu uz jaunām sadarbībām! Iespēja tirgū vadošajiem uzņēmumiem strādāt kopā ar zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pie šobrīd aktuālajiem ilgtspējas izaicinājumiem.

Uzzināt vairāk