Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Ieguldījumu fondi

Veicot ieguldījumus fondos, svarīgi atcerēties, ka riskantākiem ieguldījumiem ne tikai potenciālais ieguldījums, bet arī iespējamie zaudējumi var būt lielāki nekā konservatīvākiem ieguldījumiem. Vērtspapīru vērtību svārstās gan pozitīvā, gan negatīvā virzienā. Vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzīgu ienesīgumu nākotnē.
Lai noteiktu sev piemērotu ieguldījumu stratēģiju, aizpildiet ieguldījumu profila anketu.

Augsta likviditāte

Ieguldījumu fondos ieguldījumus var veikt katru darba dienu (atvērtajiem fondiem), kā arī iegūt ieguldītos naudas līdzekļus tikai dažu darba dienu laikā atkarībā no fonda.

Diversifikācija

Ar nolūku samazināt risku, fonda aktīvi ir sadalīti dažādos ieguldījumu objektos. Fonda aktīvi var tikt sadalīti starp ieguldījumiem dažādos vērtspapīros, ekonomikas nozarēs, valstīs, reģionos un starp citiem kritērijiem, tādējādi mazinot viena apstākļa ietekmi uz ieguldījumu kopumā.

Profesionāla pārvaldīšana

Ieguldījumu fondu līdzekļu izvietošanu veic zinoši, kompetenti ieguldījumu pārvaldnieki ar ilgu gadu pieredzi finanšu tirgos, kas nodrošina efektīvu portfeļa pārvaldīšanu.

Izdevīgums

Ieguldījums fondā nodrošina ieguldītājam laika un naudas ekonomiju, jo nepieciešams veikt tikai vienu ieguldījumu. Pērkot un pārdodot vērtspapīrus, fondi veic liela apjoma darījumus, kurus var noslēgt uz ievērojami izdevīgākiem nosacījumiem nekā individuālie ieguldītāji.

Iespēja gūt peļņu no vērtspapīru tirgus dinamikas

Fondi ir vairāku ieguldītāju līdzekļu apvienojums, kurus pārvalda profesionāli ieguldījumu pārvaldnieki, dodot iespēju gūt peļņu no vērtspapīru tirgus dinamikas.

Darījumi ar fondu daļām

Fondu pirkšana, pārdošana

Fondu apliecību uzdevums ir rīkojums, kuru Jūs iesniedzat bankai, ja vēlaties pirkt vai pārdot fonda daļas. Pirkšanas uzdevumā Jūs norādāt summu, par kuru vēlaties iegādāties fonda daļas, un izvēlaties vai šī summa ietver fondu pirkšanas komisiju vai nē. Pārdošanas uzdevumā Jūs norādāt fonda daļu skaitu, kuru vēlaties pārdot. Bankas programma pārbaudīs vai Jūsu vērtspapīru kontā ir pietiekams fonda daļu skaits un nepieciešamais naudas apjoms pārdošanas komisijai. Ja pārbaude būs ar pozitīvu rezultātu, tad pārdošanas uzdevums tiks izpildīts.

Vērtspapīru pārskaitījums

Swedbank Jūs varat pirkt un pārdot gan biržā tirgotus, gan arī biržā netirgotus vērtspapīrus. Lai varētu veikt darījumus ar biržā netirgotiem vērtspapīriem, Jums būs jāiesniedz atbilstošs rīkojums par pirkšanu vai pārdošanu Jūsu konta turētājbankai (piemēram, Swedbank). Otrai darījumu pusei jāiesniedz tāds pats rīkojums savai konta turētājbankai.

Vērtspapīru pārskaitījums pret apmaksu nozīmē, ka Swedbank garantē naudas pārskaitījumu no pircēja konta uz pārdevēja kontu. Ārpus biržas darījumi nozīmē, ka pārvedums automātiski nenotiek: pircējam ir jāsamaksā par vērtspapīriem.

Kontakti

Svarīgi

Noderīgas saites

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Future Hub – Swedbank ilgtspējas akselerators

Uzsāc ceļu uz jaunām sadarbībām! Iespēja tirgū vadošajiem uzņēmumiem strādāt kopā ar zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pie šobrīd aktuālajiem ilgtspējas izaicinājumiem.

Uzzināt vairāk