Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Ieguldījumu fondi

Veicot ieguldījumus fondos, svarīgi atcerēties, ka riskantākiem ieguldījumiem ne tikai potenciālais ieguldījums, bet arī iespējamie zaudējumi var būt lielāki nekā konservatīvākiem ieguldījumiem. Vērtspapīru vērtību svārstās gan pozitīvā, gan negatīvā virzienā. Vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzīgu ienesīgumu nākotnē.
Lai noteiktu sev piemērotu ieguldījumu stratēģiju, aizpildiet ieguldījumu profila anketu.

Augsta likviditāte

Ieguldījumu fondos ieguldījumus var veikt katru darba dienu (atvērtajiem fondiem), kā arī iegūt ieguldītos naudas līdzekļus tikai dažu darba dienu laikā atkarībā no fonda.

Diversifikācija

Ar nolūku samazināt risku, fonda aktīvi ir sadalīti dažādos ieguldījumu objektos. Fonda aktīvi var tikt sadalīti starp ieguldījumiem dažādos vērtspapīros, ekonomikas nozarēs, valstīs, reģionos un starp citiem kritērijiem, tādējādi mazinot viena apstākļa ietekmi uz ieguldījumu kopumā.

Profesionāla pārvaldīšana

Ieguldījumu fondu līdzekļu izvietošanu veic zinoši, kompetenti ieguldījumu pārvaldnieki ar ilgu gadu pieredzi finanšu tirgos, kas nodrošina efektīvu portfeļa pārvaldīšanu.

Izdevīgums

Ieguldījums fondā nodrošina ieguldītājam laika un naudas ekonomiju, jo nepieciešams veikt tikai vienu ieguldījumu. Pērkot un pārdodot vērtspapīrus, fondi veic liela apjoma darījumus, kurus var noslēgt uz ievērojami izdevīgākiem nosacījumiem nekā individuālie ieguldītāji.

Iespēja gūt peļņu no vērtspapīru tirgus dinamikas

Fondi ir vairāku ieguldītāju līdzekļu apvienojums, kurus pārvalda profesionāli ieguldījumu pārvaldnieki, dodot iespēju gūt peļņu no vērtspapīru tirgus dinamikas.

Darījumi ar fondu daļām

Fondu pirkšana, pārdošana

Fondu apliecību uzdevums ir rīkojums, kuru Jūs iesniedzat bankai, ja vēlaties pirkt vai pārdot fonda daļas. Pirkšanas uzdevumā Jūs norādāt summu, par kuru vēlaties iegādāties fonda daļas, un izvēlaties vai šī summa ietver fondu pirkšanas komisiju vai nē. Pārdošanas uzdevumā Jūs norādāt fonda daļu skaitu, kuru vēlaties pārdot. Bankas programma pārbaudīs vai Jūsu vērtspapīru kontā ir pietiekams fonda daļu skaits un nepieciešamais naudas apjoms pārdošanas komisijai. Ja pārbaude būs ar pozitīvu rezultātu, tad pārdošanas uzdevums tiks izpildīts.

Vērtspapīru pārskaitījums

Swedbank Jūs varat pirkt un pārdot gan biržā tirgotus, gan arī biržā netirgotus vērtspapīrus. Lai varētu veikt darījumus ar biržā netirgotiem vērtspapīriem, Jums būs jāiesniedz atbilstošs rīkojums par pirkšanu vai pārdošanu Jūsu konta turētājbankai (piemēram, Swedbank). Otrai darījumu pusei jāiesniedz tāds pats rīkojums savai konta turētājbankai.

Vērtspapīru pārskaitījums pret apmaksu nozīmē, ka Swedbank garantē naudas pārskaitījumu no pircēja konta uz pārdevēja kontu. Ārpus biržas darījumi nozīmē, ka pārvedums automātiski nenotiek: pircējam ir jāsamaksā par vērtspapīriem.

Kontakti

Svarīgi

Noderīgas saites

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
  • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo