Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Finansējuma luksofors

Kad banka saka “Jā”?

Šeit jūs uzzināsiet kā banka vērtē jūsu uzņēmuma darbību, finanses un attiecīgi arī iespējas saņemt finansējumu biznesam.

Jūs ātri un viegli atklāsiet:

  • Bankas kritērijus uzņēmuma finansēšanai
  • Jūsu uzņēmuma atbilstību šiem rādītājiem
  • Kopējo novērtējumu par uzņēmuma kredītspēju
  • Ieteikumus, kā kredītspēju uzlabot

Jūs saņemsiet sava uzņēmuma individuālo kredītspējas novērtējumu.

Ja jūsu uzņēmuma kredītspējas novērtējums nav redzams, pierakstieties uz konsultāciju.

Iepazīstieties ar kritērijiem ko banka ņem vērā izskatot finansēšanas pieprasījumu. Nepieciešamības gadījumā uzlabojiet vājās puses.

Ja jūsu kredītspēja ir atbilstoša, nākamais solis ir noskaidrot biznesam piemērotāko finansējumu. Pretējā gadījumā uzziniet, kā uzņēmuma iespējas uzlabot.

Finanšu rādītāji

Uzņēmuma iespējas saņemt finansējumu tiek novērtētas, pamatojoties uz jaunāko finanšu gada pārskatu, tāpēc pārliecinieties, vai grāmatvedība tiek vesta rūpīgi un finanšu pārskati ir aktualizēti.

Aktualizētiem gada un reizēm arī ceturkšņa finanšu pārskatiem ir būtiska nozīme aizdevuma pieteikuma izvērtēšanas procesā.

Jo lielāka daļa no uzņēmuma aktīviem (īpašumi, iekārtas, tehnika, krājumi, apgrozāmie līdzekļi u.c.) ir pašu īpašnieku, nevis kreditoru finansēti, jo lielāka iespēja saņemt finansējumu. Lai saņemtu finansējumu, pašu kapitāls nedrīkst būt negatīvs.

Jūsu pašu kapitāls ir  .

Pašu kapitāla koeficients ir   procenti.

Uzņēmuma spēja gūt peļņu ir nozīmīgs faktors finansējuma saņemšanas iespēju izvērtēšanā.

EBITDA  .

Uzņēmumam ir jābūt pietiekami daudz finanšu līdzekļu, lai atmaksātu iespējamās papildu saistības.

Parādi pret EBITDA  .

Lai saņemtu finansējumu, uzņēmumam ir jābūt ar pietiekamu apgrozījumu vai tam ir jāprezentē projekts, kas paaugstinās apgrozījumu nākotnē. Ilgtspējīgs apgrozījuma pieaugums ir finansiāli veselīga uzņēmuma pazīme.

Kredītvēsture

Uzņēmuma kredītvēsture ir viens no būtiskākajiem faktoriem, lemjot par iespējām saņemt aizdevumu. Izvērtēšanas procesā tiek vērtēta uzņēmuma,saistīto uzņēmumu kā arī galveno amatpersonu maksājumu vēsture.

Esošo un iepriekš saņemto Swedbank aizdevumu savlaicīga atmaksāšana ir viens no svarīgākajiem elementiem, lai uzņēmums, kā arī ar to saistītās personas arī nākotnē varētu saņemt bankas finansējumu.

Jūsu uzņēmuma un saistīto kompāniju maksājumu disciplīna arī attiecībās ar citiem uzņēmumiem norāda uz uzņēmuma uzticamību šodien un nākotnē.

Sadarbība ar banku

Paziņojiet mums, ja ir mainījies jūsu uzņēmuma nosaukums, īpašnieki vai saimnieciskās darbības joma. Pārliecinieties, vai esat aizpildījuši un atjauninājuši informāciju klienta anketā, jo tai ir būtiska nozīme aizdevumu pieteikumu apstrādes procesā.

Aizpildīta un aktualizēta klienta anketa ir priekšnoteikums, lai pieteiktos aizdevumam Swedbank.

Veiksmīga un ilgtspējīga sadarbība ar banku rada labvēlīgus apstākļus, piesakoties finansējuma saņemšanai.

Bloķēti konti var norādīt, ka uzņēmumam ir radušās grūtības.

Jo ilgāk jūsu uzņēmums darbojas, jo vairāk mēs tam varēsim uzticēties.

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Future Hub – Swedbank ilgtspējas akselerators

Uzsāc ceļu uz jaunām sadarbībām! Iespēja tirgū vadošajiem uzņēmumiem strādāt kopā ar zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pie šobrīd aktuālajiem ilgtspējas izaicinājumiem.

Uzzināt vairāk