Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem
Kļūt par klientu

Finansējuma luksofors

Tava uzņēmuma finanšu veselība

 • Iegūsi automātisku sava uzņēmuma finanšu novērtējumu
 • Izskaidrosim, ko finanšu rādītāji stāsta
 • Uzzināsi, kam pievērst pastiprinātu uzmanību

Mana uzņēmuma novērtējums

{ "yAxis": { "min": 0, "max": 100 } }
 1. Pievienojies internetbankā
 2. Saņem sava uzņēmuma finanšu novērtējumu
 3. Apzini stiprās un vājās puses
 4. Ja neredzi aprēķinu vai nepieciešama palīdzība tā izpratnei – piesakies sarunai

Pieejams Swedbank klientiem. Uzņēmuma individuālo novērtējumu varam parādīt, ja publiskajās datubāzēs ir pieejama bilance un peļņas, kā arī zaudējumu aprēķins.

Finanšu rādītāji

Uzņēmuma iespējas saņemt finansējumu tiek novērtētas, pamatojoties uz jaunāko finanšu gada pārskatu, tāpēc pārliecinieties, vai grāmatvedība tiek vesta rūpīgi un finanšu pārskati ir aktualizēti.

Aktualizētiem gada un reizēm arī ceturkšņa finanšu pārskatiem ir būtiska nozīme aizdevuma pieteikuma izvērtēšanas procesā.

Jūsu pašu kapitāls ir  .

Pašu kapitāla koeficients ir   procenti.

Jo lielāka daļa no uzņēmuma aktīviem (īpašumi, iekārtas, tehnika, krājumi, apgrozāmie līdzekļi u.c.) ir pašu īpašnieku, nevis kreditoru finansēti, jo lielāka iespēja saņemt finansējumu. Lai saņemtu finansējumu, pašu kapitāls nedrīkst būt negatīvs.

EBITDA (ieņēmumi pirms procentu, nodokļu un amortizācijas atskaitījumiem)  .

Uzņēmuma spēja gūt peļņu ir nozīmīgs faktors finansējuma saņemšanas iespēju izvērtēšanā.

Uzņēmumam ir jābūt pietiekami daudz finanšu līdzekļu, lai atmaksātu iespējamās papildu saistības.

Lai saņemtu finansējumu, uzņēmumam ir jābūt ar pietiekamu apgrozījumu vai tam ir jāprezentē projekts, kas paaugstinās apgrozījumu nākotnē. Ilgtspējīgs apgrozījuma pieaugums ir finansiāli veselīga uzņēmuma pazīme.

Kredītvēsture

Uzņēmuma kredītvēsture ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem, nosakot tā atbilstību kredīta piešķiršanas kritērijiem. Tas nozīmē, ka tiks vērtēta gan jūsu uzņēmuma, gan ar to saistīto uzņēmumu un personu maksājumu vēsture. Plašāka informācija par personas datu apstrādi pieejama Swedbank apstiprinātajos Personas datu apstrādes principos.

Esošo un iepriekš saņemto Swedbank aizdevumu savlaicīga atmaksāšana ir viens no svarīgākajiem elementiem, lai uzņēmums, kā arī ar to saistītās personas arī nākotnē varētu saņemt bankas finansējumu.

Jūsu uzņēmuma un saistīto kompāniju maksājumu disciplīna arī attiecībās ar citiem uzņēmumiem norāda uz uzņēmuma uzticamību šodien un nākotnē.

Sadarbība ar banku

Paziņojiet mums, ja ir mainījies jūsu uzņēmuma nosaukums, īpašnieki vai saimnieciskās darbības joma. Pārliecinieties, vai esat aizpildījuši un atjauninājuši informāciju klienta anketā, jo tai ir būtiska nozīme aizdevumu pieteikumu apstrādes procesā.

Aizpildīta un aktualizēta klienta anketa ir priekšnoteikums, lai pieteiktos aizdevumam Swedbank.

Veiksmīga un ilgtspējīga sadarbība ar banku rada labvēlīgus apstākļus, piesakoties finansējuma saņemšanai.

Bloķēti konti var norādīt, ka uzņēmumam ir radušās grūtības.

Jo ilgāk jūsu uzņēmums darbojas, jo vairāk mēs tam varēsim uzticēties.

Finanšu rādītāji liek tev saraukt pieri?
Ļauj mums tos izskaidrot.

Piesakies sarunai, un saņemsi padziļinātu vērtējumu par sava uzņēmuma finanšu veselību. Saziņai iesakām izvēlēties videokonsultāciju.

6 biznesa paradumi, kas rada veselīgas uzņēmuma finanses

Apgūsti finanšu un biznesa zināšanas

Zināšanas ļauj prognozēt nākotni un izmantot finanšu pakalpojumus efektīvākai biznesa attīstībai. Uz zināšanām balstīti lēmumi parasti nodrošina labākus biznesa rezultātus un palīdz apsteigt konkurentus.

Nelaid pašplūsmā

Praktizē ienākumu un izdevumu līdzsvarošanu. Tā ir naudas plūsmas plānošana, kā rēķini, ieņēmumi no pamatdarbības, dažādi saimnieciskie izdevumi, apgrozāmie līdzekļi un citi. Zini sava uzņēmuma lielākās izdevumu pozīcijas un seko tām līdzi, meklē iespējas izdevumus samazināt.

Uzkrāj rezerves

Uzņēmējdarbība ir pārsteigumu pilna un ne visi ir patīkami. Uzņēmumam jāvar pārciest neparedzētus izdevumus vai pēkšņu ienākumu samazinājumu. Ieteicams atlicināt vismaz 10% no ikmēneša peļņas, lai uzkrājumi sasniegtu aptuveni sešu mēnešu izdevumu līmeni. Pēc šī līmeņa sasniegšanas, minētos 10% var ieguldīt, lai gūtu papildus peļņu.

Veic pelnošus tēriņus

Vilinoši ir “patīkamie pirkumi” - jaunāka modeļa telefons vai dators, darba auto, taču ieguldījumiem būtu “jāiztur” viens galvenais kritērijs - vai šī investīcija nesīs uzņēmumam papildus peļņu? Būtiski saglabāt fokusu uz biznesa vajadzībām, savas privātās atstājot otrā plānā.

Seko līdzi mērķu izpildei

Uzstādi finanšu mērķus un regulāri vērtē to izpildi. Nosaki vēlamo apgrozījumu, peļņu, rentabilitāti. Uzņēmuma darbības pārzināšana ļaus veiksmīgāk attīstīt biznesu. Finanšu rādītāju kontekstā ir svarīgi konsultēties gan ar savu grāmatvedi, gan finanšu konsultantu vai banku, kas palīdzēs uzlabot darbības efektivitāti.

Piesaisti finansējumu

Ārēja finansējuma piesaiste var palīdzēt uzturēt uzņēmuma finanses veselīgas, tā saglabājot nepieciešamo uzņēmuma drošības rezervi. Arī apgrozāmo līdzekļu finansējums var palīdzēt ātrāk attīstīties. Ārēja finansējuma iegūšanai konsultēties ar savu aizdevēju par finanšu kritērijiem un finansējuma iespējām.

Biznesa paradumi, kas rada veselīgas uzņēmuma finanses

Lasi blogā

Priekšnoteikumi, lai uzņēmums izdzīvotu

Lasi blogā

Kā noskaidrot vai uzņēmumam iespējams saņemt finansējumu no bankas?

Lasi blogā

Mans bizness, mans paša salikts komplekts startam

 • Kredīts no 5 000 - 15 000 EUR
 • Bez ķīlas

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
 • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Tava internetbankas sesija ir pārtraukta

Drošības nolūkos aizver šo pārlūkprogrammu. Ja vēlies turpināt izmantot internetbanku, pievienojies no jauna.


Veiksmīgs e-veikals ar mazu mārketinga budžetu?

Vai tas ir iespējams? Un cik lielam jābūt mārketinga budžetam, lai e-veikals sasniegtu savu klientu? Par šiem un citiem jautājumiem uzzini no eksperta.

Skatīties video