Maksājumu imports

Rīkojieties ar datiem divreiz ātrāk

Swedbank attālināto norēķinu risinājumos (Swedbank internetbanka, Swedbank Gateway u.tml.) ir iekļauta datu savietojamības jeb importa/eksporta funkcija, kas grāmatvedim vai darbiniekam, kurš veic bankas maksājumus, sniedz divas ļoti svarīgas priekšrocības:

  • tiek ietaupīts laiks - netiek veikts dubults darbs, atkārtoti ievadot maksājumu datus bankas programmā;
  • samazinās iespēja kļūdīties, atkārtoti pārrakstot jau esošos datus.

Maksājumu imports no grāmatvedības sistēmām

Maksājumu importa iespēja no grāmatvedības programmas uz Internetbanku uzņēmumiem rada iespēju maksājumus pārvietot starp finansu uzskaites un Internetbankas uzņēmumiem norēķinu programmām. Maksājuma uzdevumi nebūs jāsagatavo divas reizes - grāmatvedības programmā un pēc tam bankai maksājuma izpildei.

Kā veicama datu importēšana?

  1. Grāmatvedis veic kontējumus - rēķinu apmaksas grāmatojumu savā grāmatvedības (finansu uzskaites) programmā.
  2. Grāmatvedis saglabā tikko izveidotos, noformētos maksājuma dokumentus failā, veicot to ar kādas speciāli šim nolūkam paredzētas darbības (pogas nospiešanu vai izvēlnes atvēršanu) palīdzību, lai izmantojot šo failu bankas maksājumus ieimportētu elektronisko norēķinu programmā (Elektronisko norēķinu sistēma uzņēmumiem vai Internetbanka uzņēmumiem).
  3. Grāmatvedis atver elektronisko norēķinu programmu (Elektronisko norēķinu sistēma uzņēmumiem vai Internetbanka uzņēmumiem).
  4. Elektronisko norēķinu programmā tiek atvērts programmas logs, kas pieprasa norādīt importējamo failu;
  5. Tiek izvēlēts iepriekš sagatavotais fails un notiek iepriekš sagatavoto maksājumu imports bankas elektronisko norēķinu sistēmā. Maksājumi jau ir gatavi, lai banka tos pārskaitītu.
  6. Maksājumi bankas sistēmā tiek akceptēti (parakstīti), ko veic atbildīgā persona.
  7. Banka veic maksājuma apstrādi un nauda tiek pārskaitīta uz norādīto kontu. Klientam ir iespējams veikt maksājuma kopijas izdruku, ja nepieciešams no elektronisko norēķinu programmas.

Informācija grāmatvedības programmu veidotājiem

Lai veiktu kvalitatīvu klientu apkalpošanu, piedāvājot iepriekš minētās funkcijas risinājumus klientiem, Swedbank speciālisti palīdzēs veikt izveidotā formāta pārbaudi - notestēt jūsu radīto risinājumu. Nepieciešamā faila formāta apraksts ir atrodams zemāk.

Elektronisko norēķinu sistēma uzņēmumiem un Internetbanka uzņēmumiem uztur vienu importa/eksporta formātus:

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku.