Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Skaidras naudas darījumi

Kur vajadzība, tur risinājums

Lai arī norēķini ar skaidru naudu zaudē savu nozīmīgumu, joprojām nevaram noliegt tās nepieciešamību un apriti. Ja jūsu uzņēmuma darījumos ir nepieciešama skaidra nauda, izmantojiet:

 • Plašo bankomātu un filiāļu tīklu visā Latvijā
 • Skaidras naudas piegādes un inkasācijas risinājumus
 • Darījumus filiālē – liela apjoma banknošu un monētu iemaksu vai izmaksu
 • Neierobežotas summas naudas iemaksa EUR valūtā reģionu finanšu centros Ķīpsalā, Liepājā, Valmierā un Daugavpilī.
 • Līdz 15 000 EUR naudas iemaksa – jebkurā filiālē. Ierobežojums neattiecās uz uzņēmumiem, kuri veic dienas ieņēmumu inkasāciju jebkurā no filiālēm, kas veic darījumus ar skaidru naudu.

Banka nepieņem un nemaina EUR banknotes, kurām nav saskatāmas drošības pazīmes un nosakāma nominālvērtība, piemēram, apdedzinātas, ar eļļas traipiem, sakrāsotas (ar krāsu, tinti, pulveri, mazgātas veļas mašīnā u. tml.), kā rezultātā banknotes mainījušas savu pamatkrāsu.

 • Skaidras naudas izmaksa, tai skaitā noteiktos nominālos.
 • Līdz 15 000 EUR naudas izmaksa – jebkurā filiālē.
 • Virs 15 000 EUR naudas izmaksa reģionu finanšu centros - Ķīpsalā, Liepājā, Valmierā un Daugavpilī.

Liela apjoma skaidras naudas izmaksas – darījumi virs 7500 EUR – visās filiālēs ir jāpiesaka vismaz divas darbdienas iepriekš. Pasūtot skaidru naudu iepriekš, 50% no komisijas maksas par skaidras naudas izmaksu tiek iekasēta pasūtīšanas brīdī. Atlikusī daļa komisijas maksas tiek iekasēta, saņemot pasūtījumu. Ja pasūtījums netiek izņemts, jau iekasētā komisijas maksa netiek atdota.

Pieteikumu varat reģistrēt jebkurā bankas filiālē. Skaidras naudas izņemšanu varat pieteikt divas darbdienas iepriekš (līdz plkst. 13.00) arī Swedbank internetbankā vai telefonbankā, zvanot pa tālruni 67 444 444.

 • Naudas iemaksa un izmaksa monētās EUR valūtā. Monētu apstrādes komisijas maksa tiek ieturēta papildus naudas iemaksas vai izmaksas darījumu komisijas maksai.
 • Monētu skaitīšana un apmaiņa pret banknotēm.
 • Bojātu vai aizdomīgu banknošu nodošana pārbaudei.

N.B.! Banka nepieņem monētas, kuras ir mehāniski bojātas vai mainījušas savu pamatizskatu.

 • Skaidras naudas piegāde ir pakalpojums uzņēmumiem, kas paredz naudas nogādāšanu līdz klienta norādītajai adresei Latvijas teritorijā, kā arī maiņas naudas piegādi.
 • Skaidra nauda tiek piegādāta jums vēlamajā laikā un vietā un neprasa papildu darbinieku iesaisti.
 • Jums nebūs jāuzņemas aplaupīšanas risks atceļā no filiāles.
 • Inkasācija ir pakalpojums, ar kuru tiek efektīvi pārvaldīta jūsu uzņēmuma naudas plūsma. Tas var ietvert skaidras naudas:
  • Transportēšanu
  • Apstrādi un uzglabāšanu
  • Ieskaitīšanu norādītajā bankas kontā
Naudas piegādes pakalpojumus Swedbank klientiem sniedz AS "Brink's Latvia" un SIA "Eurocash1 Latvija" visā Latvijas teritorijā, izmantojot speciālo transportu. Papildu informāciju par naudas piegādes pakalpojumiem varat saņemt, sazinoties ar "Brink's Latvia" un SIA "Eurocash1 Latvija".
Produkts/pakalpojums Cena, EUR
Banknošu un monētu apstrāde
Naudas pieteikšana summām no EUR 7500 (ieskaitot) 50% no komisijas maksas par skaidras naudas izmaksu

Pasūtot skaidru naudu iepriekš, 50% no komisijas maksas par skaidras naudas izmaksu tiek iekasēta pasūtīšanas brīdī. Atlikusī daļa komisijas maksas tiek iekasēta, saņemot pasūtījumu. Ja pasūtījums netiek izņemts, jau iekasētā komisijas maksa netiek atdota. Summas izmaksa filiālē no 7500 EUR (ieskaitot) jāpiesaka divas darba dienas iepriekš līdz plkst. 13.00.

Attālināto pakalpojumu lietotāji skaidru naudu var pieteikt, zvanot pa tālruni
67 444 444 vai savā Swedbank internetbankā.

Monētu apstrāde, veicot skaidras naudas darījumus Tajā skaitā skaidras naudas iemaksu, izmaksu, monētu maiņu un monētu maiņa pret banknotēm. 1,00 par katrām 50 gab. Pieņem un izmaksā monētās tikai EUR valūtā. Monētu apstrādes komisijas maksa tiek ieturēta papildus naudas iemaksas, izmaksas vai valūtas maiņas darījumu komisijas maksai. Banka nepieņem bojātas monētas, kas ir saskrāpētas, mehāniski sabojātas vai mainījušas savu pamatizskatu.
Naudas iemaksa
Savā Swedbank kontā 0,5% no summas, min. EUR 10,00 Arī gadījumos, ja skaidrā naudā tiek veikta:
 • pamatkapitāla iemaksa uzņēmuma pagaidu kontā;
 • iemaksa Swedbank vai Swedbank Grupas saistīto sabiedrību kontos, lai segtu savas ar šiem uzņēmumiem saistītās līgumsaistības vai izmantoto pakalpojumu komisijas maksas (tajā skaitā par ne-klientu pirmreizējo dokumentu pārbaudi).
Banka nepieņem un nemaina EUR banknotes, kurām nav saskatāmas drošības pazīmes un nosakāma nominālvērtība; apdedzinātas, ar eļļas traipiem, sakrāsotas (ar krāsu, tinti, pulveri, izmazgātas veļas mašīnā, un tml.), kā rezultātā banknotes mainījušas savu pamatkrāsu.
Naudas izmaksa
No Swedbank konta 2% no summas, min. EUR 10,00

Summas izmaksu filiālē no EUR 7500 (ieskaitot) jāpiesaka divas darba dienas iepriekš līdz plkst. 13.00. Attālināto pakalpojumu lietotāji skaidru naudu var pieteikt zvanot pa tālruni
67 444 444 vai Swedbank internetbankā uzņēmumiem.

Pasūtot skaidru naudu iepriekš, 50% no komisijas maksas par skaidras naudas izmaksu tiek iekasēta pasūtīšanas brīdī. Atlikusī daļa komisijas maksas tiek iekasēta, saņemot pasūtījumu. Ja pasūtījums netiek izņemts, jau iekasētā komisijas maksa netiek atdota.

Filiāles, kas strādā ar skaidru naudu - skatīt sarakstu Skaidras naudas darījumus virs EUR 15 000 var veikt filiālē “Ķīpsala”, Liepājas, Valmieras vai Daugavpils filiālē.

Spēkā no 19.08.2020

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Future Hub – Swedbank ilgtspējas akselerators

Uzsāc ceļu uz jaunām sadarbībām! Iespēja tirgū vadošajiem uzņēmumiem strādāt kopā ar zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pie šobrīd aktuālajiem ilgtspējas izaicinājumiem.

Uzzināt vairāk