Maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2)

Maksājumu un konta informācijas pakalpojumi

  • 2018. gada sākumā ES stājās spēkā otrā Maksājumu pakalpojumu direktīva, pazīstama kā PSD2 (Payment Service Directive 2). Latvijā tās nosacījumi iestrādāti Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā.
  • Ar PSD2 palīdzību maksājumu tirgū tiek ienāk jauni spēlētāji – gan maksājumu ierosināšanas pakalpojumu sniedzēji, gan konta informācijas pakalpojumu sniedzēji.
  • Šos pakalpojumus var piedāvāt citi pakalpojumu sniedzēji (CPS), kuriem ir finanšu uzraudzības iestāžu izsniegta licence.
Maksājumu ierosināšanas pakalpojums
Tas ir tiešsaistes maksājums, ko klienta vārdā veic cits pakalpojuma sniedzējs. Tam vienmēr nepieciešama vienošanās ar klientu un tā piekrišana. Reāli pārskaitījums notiek, izmantojot banku esošos maksājumu pakalpojumus.
Konta informācijas pakalpojums
Konta informācijas pakalpojumu sniedzējs ar klienta piekrišanu apkopo informāciju no klienta norēķinu kontiem vienā vai vairākās bankās un šo apkopojumu attēlo pats savā interfeisā, piemēram, viedtālruņa lietotnē vai tīmekļa pakalpojumā. Apkopojot norēķinu konta informāciju no visām bankām, ko klients izmanto, iespējams sniegt pilnīgāku priekšstatu ar klienta finansiālo stāvokli.
Swedbank Open Banking
Ja vēlaties uzzināt vairāk par Swedbank Open Banking un Swedbank API, aicinām uzzināt vairāk šeit.