Maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2)

Maksājumu un konta informācijas pakalpojumi

  • 2018. gada sākumā Eiropas Savienībā stājās spēkā otrā Maksājumu pakalpojumu direktīva, pazīstama kā PSD2 (Payment Service Directive 2). Latvijā tās nosacījumi iestrādāti Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā.
  • 2019.gada 14.septembrī spēkā stājas jauni tehniskie standarti, kas nosaka PSD2 praktisko ieviešanu. Līdz ar šo procesu mainās arī maksājumu drošības standarti.
  • Ar PSD2 palīdzību maksājumu tirgū ienāk jauni tirgus dalībnieki – gan maksājumu ierosināšanas, gan konta informācijas pakalpojumu sniedzēji.
  • Šos pakalpojumus var piedāvāt citi pakalpojumu sniedzēji (CPS), kuriem ir finanšu uzraudzības iestāžu izsniegta licence.
Maksājumu ierosināšanas pakalpojums
Tas ir tiešsaistes maksājums, ko klienta vārdā veic cits pakalpojuma sniedzējs. Tam vienmēr nepieciešama vienošanās ar klientu un tā piekrišana. Reāli pārskaitījums notiek, izmantojot banku esošos maksājumu pakalpojumus.
Konta informācijas pakalpojums
No 29.augusta Swedbank kļūst par trešo pušu maksājumu pakalpojumu nodrošinātāju. No šodienas privātpersonu un korporatīvajiem klientiem, kuriem ir atvērts konts SEB bankā Latvijā, ir iespēja pievienot šos kontus un apskatīt kontu bilanci vienuviet – Swedbank internetbankā. Klientiem ir iespējas arī pārvaldīt atļauju piešķiršanu, izmantot šo kontu informāciju Swedbank internetbankā.
Swedbank Open Banking
Ja vēlaties uzzināt vairāk par Swedbank Open Banking un Swedbank API, aicinām uzzināt vairāk šeit.