Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Centrālā ēka

Konferenču zāle

Swedbank Centrālā ēka piedāvā pasākumiem izmantot konferenču telpu:

 • Zāles platība: 110 m2, ietilpība: līdz 150 personām.
 • Zāles izmantošanu koordinē Facility Helpdesk (tālrunis: 67443333, e-pasts: facility.helpdesk@swedbank.lv).
 • Aprīkojums: tāfele, ekrāns, videoaparatūra (izņemot videokameru), audioaparatūra, mikrofoni, multimediju projektors.
 • Cena: 350 EUR/dienā, ieskaitot PVN, vai 50 EUR/stundā, ieskaitot PVN (tehniskais aprīkojums iekļauts cenā).
 • Papildpakalpojumi: kafijas paužu nodrošināšana.

Swedbank Centrālā Ēka

Pamanāma Daugavas kreisā krasta iezīme ir Swedbank biroja ēka, kuru raksturo augstums un slaidais siluets. Augšuptiekšanās iespaidu rada nelielais mājas sašaurinājums, palielinoties stāvu skaitam, kā arī slīpais fasādes risinājums, kas vizuāli atgādina buru, un to noslēdzošā spice. Fasādes stiklojums un vides iekārtojuma elementi vizuāli saista ēku ar Daugavas ūdens virsmu, tādējādi to iesaistot apkārtnē.

Būvniecības risinājumi

Swedbank ēka, ko atklāja 2004. gada 17. novembrī, bija pirmā ēka neatkarīgās Latvijas laikā, kuras augstums sasniedza 29 stāvus (26 virszemes stāvi, 2 pazemes līmeņi un nulles stāvs). Kopējais ēkas augstums ir 120,5 metri. Tāpat pirmo reizi Latvijā ēkas fasādes apdarē tik lielā platībā tika izmantota stiklota virsma. Kombinācijā ar stiklotām fasāžu sistēmām izmantotas arī keramisko paneļu fasāžu apdares sistēmas. Ēka balstās uz 286 pāļiem, kuri ir iedzīti līdz 27 metru dziļumam, aizsniedzot dolomīta slāni - tas ir apmēram septiņu stāvu dziļumā zem zemes. Visā ēkas augstumā to balsta 15 kolonnas 85 cm diametrā, kā arī 9 papildkolonnas 60 cm diametrā. Kā jau augstceltnēm, platība, uz kuras atrodas ēka, ir pavisam neliela - pašos pamatos tā ir aptuveni 900 kvadrātmetru.

Arhitektoniskais risinājums

Swedbank Centrālās ēkas projekta autori ir arhitekti Viktors Valgums un Alvis Zlaugotnis. Ēkas arhitektonisko veidolu noteica tās atrašanās vieta, tāpēc būtiskākais ēkas projektā ir siluets. To raksturo vieglums, dinamika un caurspīdīgums. Stiklotās fasādes risinājums ir veidots tā, ka dažos rakursos ēka ir pilnībā caurskatāma. Arī stiklu tonējums un zaļajā zonā iekārtotie baseini uzsver ēkas gaišumu un vieglumu. Turklāt, aplūkojot ēku no dažādiem skatu punktiem, tā izskatās citādi - to var ieraudzīt ikreiz kā no jauna.

Swedbank Centrālās ēkas 26 virszemes stāvos ir izvietotas biroju, konferenču, atpūtas, sabiedriskās ēdināšanas un tehniskās telpas, sporta un veselības centrs SunFit, kā arī 400 automašīnām paredzētas novietnes divos stāvos paralēli Krišjāņa Valdemāra ielai. Katrā stāvā ir 40-60 atvērtā plānojuma darba vietu (atkarībā no stāva platības).

Stāvu funkcionālā risinājuma pamatā ir plānojums ar centrālo kodolu vidū un darba telpām ap to. Šāds risinājums nodrošina skatu no iekštelpām uz Vecrīgu, Pārdaugavu un ostu.

Diennakts tumšajā laikā ēka iezīmējas uz Daugavas kreisā krasta fona ar fasādes apgaismojumu, kuru veido ārējais apgaismojums un iekšējo dežūrgaismu kompozīcija.

Swedbank Centrālajā ēkā atrodas arī latviešu mūsdienu mākslas kolekcija, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Kolekcijā ir pārstāvēti autori, kuru daiļrade jau sen pārkāpusi latviešu glezniecības skolas tradīciju robežas. Darbos var ieraudzīt gandrīz visus 20. gadsimta mākslas virzienus. Tās ir gleznas, grafikas, fotogrāfijas un skulptūras, kas tapušas pēdējo 20 gadu laikā. Mākslas kolekcija nepārtraukti tiek attīstīta, bagātināta un papildināta.

Fakti par Swedbank Centrālo ēku

 • Darba vietas: 1100
 • Autostāvvietas: 400
 • 9 ātrgaitas lifti ar kopējo kravnesību 14 500 kg
 • Kopējā platība: 29 908 m2
 • Automašīnu novietnes platība: 6735 m2
 • Stāva vidējā platība: 756 m2
 • Augstākais būvniecībā izmantotais ceļamkrāns: 128,5 m
 • Būvniecībā izmantoti 14 000 kubikmetri betona, 13 000 kvadrātmetri stikla, 500 kilometri elektrības kabeļu, 50 kilometri cauruļu

Paldies, ka izmantojāt Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, lūdzu, aizveriet pārlūkprogrammu!

logo

Mēs palīdzēsim tev sākt krāt!

Atbildi uz 3 jautājumiem un uzzini, kādi uzkrājumu veidi tev būtu vispiemērotākie un kā visvieglāk sākt.