Pāriet uz lapas sākumu
PrivātpersonāmUzņēmumiem

Swedbank koprade

Swedbank koprade
Vieta, kur idejas piepildās!

Swedbank koprade un tās aktivitātes ir par un ap inovatīviem projektiem, idejām un Swedbank piedāvātajām sadarbības iespējām.

Finanšu tehnoloģiju pārskati
Finanšu tehnoloģiju pārskati
Inovāciju pasākumi
Inovāciju pasākumi
Fintech atbalsts
Fintech atbalsts
Swedbank sadarbības
Swedbank sadarbības
Finanšu nozare nepārtraukti attīstās, jo īpaši tagad, kad Open Banking jeb atvērtās sadarbības platformas ir viens no galvenajiem šo pārmaiņu virzītājspēkiem.

Šī ir vieta, kur banka atver savas durvis inovatīvām idejām, uzņēmīgiem cilvēkiem un jaunām tehnoloģijām, lai kļūtu par tiltu, kas savieno idejas, cilvēkus un tehnoloģijas ar pieredzi un piekļuvi starptautiskajiem tirgiem.

Swedbank koprades mērķis ir aktīvi veicināt nozares uzņēmumu izaugsmi, kā arī sniegt vērtīgus kontaktus, zināšanas un praktisku atbalstu. Tās ir aktivitātes, kas atbalsta gan jaunu ideju, gan visas nozares attīstību, jo īpaši finanšu tehnoloģiju un ilgtspējas jomā.

Swedbank koprades pasākumi

Swedbank koprade ir par un ap dažādu pasākumu realizēšanu, arī SeedTalks – pasākumu sēriju, kuras mērķis ir apvienot Baltijas finanšu, tehnoloģiju un jaunuzņēmumu kopienu spēkus. Ikviens, kas interesējas par tehnoloģijām, jaunuzņēmumiem un bankām, tiek aicināts pievienoties mums un padziļināti runāt par jautājumiem, kas saistīti ar inovācijām.

Mēs arī atvēlam vietu dažādiem pasākumiem, kurus rīko citi uzņēmumi un kopienas partneri. Informācija par gaidāmajiem notikumiem ir Swedbank Latvijas Facebook lapā.

Finanšu tehnoloģiju pārskats 2020

Finanšu nozare Latvijā kopumā un it sevišķi galvaspilsētā Rīgā jau vēsturiski ir bijusi spēcīga. Finanšu pakalpojumi konsekventi ir viena no Baltijas reģiona galvenajām eksporta jomām, lielākoties pateicoties Rīgai kā tirdzniecības tiltam starp Eiropas, Ziemeļeiropas un NVS valstu ekonomikām.

Prasmīgs un ambiciozs talantīgu speciālistu tirgus, labvēlīgs ģeogrāfiskais novietojums un augsti attīstīta digitālā infrastruktūra ir veicinājusi IT nozares straujo lēcienu īsā laikā. Tā kā jaunā, augošā IT nozare laiž dziļas saknes finanšu sektorā, aktuālās inovāciju tendences nozīmīgi veicina izaugsmi un jauninājumus. Finanšu tehnoloģijas ir Latvijā spēcīgākais jaunuzņēmumu segments ar plašu dalībnieku klāstu, sākot no kriptovalūtu aparatūras milžiem līdz nelieliem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem.

Pirmā Latvijas finanšu tehnoloģiju pārskata sagatavošanā Swedbank Latvija sadarbojās ar Latvijas Jaunuzņēmumu asociāciju, lai īstenotu detalizētu Latvijā aktīvo uzņēmumu aptauju nolūkā fiksēt pašreizējo situāciju finanšu tehnoloģiju jomā. Aptaujas respondenti pārstāv 40% no visiem šobrīd aktīvajiem jaunuzņēmumiem finanšu tehnoloģiju nozarē Latvijā, sniedzot padziļinātu ieskatu finanšu tehnoloģiju ekosistēmas aktuālajās tendencēs.

Būtiskākie dati īsumā


91

Aktīvie Latvijā reģistrētie Finanšu tehnoloģiju Uzņēmumi

40%

Jaunuzņēmumi ar starptautisku komandu

88%

Grasās pieņemt darbā jaunus darbiniekus tuvākā gada laikā

57%

Uzņēmumu valdē ir sieviete

Uzņēmējdarbības vide


#19

Doing Business 2020. Gada reitingā

#4

savienojamībā un digitālajā infrastruktūrā

#4

EK e-pārvaldes pētījumā (eGovernment Benchmark)

Infrastruktūra


100+

tieši savienojumi no Rīgas lidostas

#16

ātrākais internets pasaulē

#2

visvairāk izmantotais mobilais internets pasaulē

Talantu kopums


28%

pieaugums speciālistu nodarbinātībā it nozarē

62%

iedzīvotāju vecumā 25-34 gadiem runā vismaz divās valodās

10%

studentu ir ārzemnieki

Lejupielādēt pārskata pilnu versiju Latvijas finanšu tehnoloģijas karte 2020
Augošs finanšu tehnoloģiju centrs

Latvija stabili attīstās par jaunuzņēmumu centru. Nelielā valsts ar mazāk nekā diviem miljoniem iedzīvotāju nevien atbalsta vietējo jaunuzņēmumu attīstību ar elastīgu regulējumu un uzņēmējdarbības infrastruktūru, bet arī aizvien vairāk sevi pozicionē kā galveno mītni daudziem starptautiska mēroga jaunuzņēmumiem, kas meklē pamatu, no kura atsperties.

Latvijā pastāv visi nepieciešamie priekšnosacījumi, lai tā varētu būt par atspēriena punktu augsto tehnoloģiju IT uzņēmumiem, pateicoties tās primāri digitālai pieejai valsts pakalpojumu sektorā, konkurētspējīgajai digitālajai infrastruktūrai un ambiciozam, talantīgam un daudzvalodīgam darbaspēkam, kas Rīgā bāzētajiem uzņēmumiem ļauj veidot spēcīgas starptautiskas komandas ar globālu skatījumu jau no pirmās darba dienas.

Sazinieties ar mums

Ja ir jautājumi par Swedbank Latvijas Fintech pārskatu, rakstiet mums uz e-pasta adresi liva@helve.eu. Lai uzzinātu par jaunākajām Swedbank koprades aktivitātēm, sekojiet Swedbank Latvia Facebook lapai.

Swedbank logo

Jūsu Internet Explorer pārlūkprogramma netiek atbalstīta.

Lūdzu izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Ar 23.03.2021. Swedbank internetbanka vairs nav pieejama, izmantojot Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammu.

Tāpat nav iespējams apstiprināt Swedbank maksājumus citās vietnēs, kā arī izmantot Swedbank autentifikāciju, piemēram, latvija.lv.

Turpmāk iesakām izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai jaunāko Microsoft Edge versiju. Uzziniet, kā uz sava datora uzstādīt kādu no minētajām pārlūkprogrammām, šeit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klientu serviss - Инфо и помощь - Customer service: +371 67 444 444

Swedbank
  • Jūsu ierīces operētājsistēma un pārlūkprogramma ir novecojusi un netiek atbalstīta Swedbank internetbankas lietošanai. Aicinām vērsties pie Jums uzticama IT atbalsta, lai saņemtu konsultāciju un veiktu atbilstošu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas atjauninājumu.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Paldies, ka izmantoji Swedbank internetbanku!

Drošības nolūkos, aicinām aizvērt pārlūkprogrammu.

logo

Izvēlies sev piemērotāko pensiju plānu!

6% no tavas ikmēneša algas tiek novirzīti pensiju 2. līmenī. Izvēlies sev piemērotāko pensiju plānu, lai dotu iespēju uzkrājumam augt.

Kāpēc izvēlēties Swedbank pensiju 2. līmeni?

  • Zemas komisijas – no 0,30% gadā
  • Plašs pensiju plānu klāsts – no aktīva līdz konservatīvam
  • Ilgtspēja – tavs uzkrājums tiks ieguldīts zaļākai nākotnei tev un taviem pēcnācējiem
  • Lielākas peļņas iespēja – tavs uzkrājums tiek ieguldīts dažādās nozarēs visā pasaulē
Pieteikties portālā latvija.lv

Piesakoties pensiju 2. līmenim, piekrītu, ka Valsts reģionālās attīstības aģentūrai tiks nodoti mani personas dati (vārds, uzvārds, personas kods) attiecīgā e-pakalpojuma izpildei. Līdzekļu pārvaldītājs "Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība" AS, līdzekļu turētājs "Swedbank" AS, adrese: Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048. Pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu prospekti un darbības rezultāti pieejami šeit. Piemērotais pensiju plāns noteikts, pamatojoties uz klienta vecumu.